Çukurca Belediye Spor ilk kongresini yaptı

Çukurca Belediyesi tarafından Çukurca Belediye Spor Kulübü kuruldu. İlk Kongreleri yapıldı.

Tüm yazışmalarını tamamlayan Çukurca Belediye Spor ilk kongresini yaparak yönetim kurulunu oluşturdu. 22 üyenin katılımı ile yapılan kongrede Başkanlığa Ahmet Şeker seçildi.
Kongre, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Divan seçimi gerçekleşti. Divan Başkanlığına Refik Selçuk, Katip üyeliğine ise Hüseyin Özoğul ve Serkan ok seçildi.

Çukurca Belediye spor Başkanı Ahmet Şeker, yaptığı konuşmasında, “Çukurcalı ve Ilıcaksulu gençlerimiz geçmiş yıllarda ilçe genelinde büyük başarılara imza atmıştır. Hem Ilıcaksu gençlerimizi hem de Çukurcalı gençlerimizi birlik ve beraberliği sağlamak dostluklarını pekiştirmek istiyoruz. Bu vesile ile gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korumak amacıyla kulübümüzü kurduk. Kulübümüz sadece futbol anlamında hizmet etmeyecek. Kulübümüzün faaliyetleri kapsamında tüm spor branşlarında, eğitim ve kültür sanat ile iç içe bir ortamda hizmet edecek. Batminton, Voleybol, Basketbol, Güreş, Atletizm, Masa Tenisi, Bilardo, Triatlon, Avcılık, Yüzme, Santraç, Bisiklet ve yasaların izin verdiği, her nevi spor, kültür, eğitim faaliyetlerinde de bulunacaktır. Ayrıca kulübümüz içerisinde öğrencilere burs imkanı sağlayacağız. Farklı zamanlarda farklı mekan ve kültürleri tanımak adına geziler düzenleyeceğiz. Bu imkanlar doğrultusunda tüm Belde halkımızın desteği de bizler için önemli tüm mahallelerimizin desteklerini bekliyoruz. Geleceğin yıldızlarını yetiştirmek istiyoruz” dedi.