Bu dağlar çöplük değil !

Havaların ısınmasıyla birlikte, sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini serin Domaniç ormanlarına atıyor.

Doğal Mesire alanlarımız insan kaynıyor. Özellikle (Palazoğlu) Topuk Yayala Mesire Alanı. Sözde bazı ‘insanlar’ piknik yapmaya geldikleri bu dağları, çöplüğe çeviriyorlar.
Gazetemize fotoğraf ve yazılı bir mesaj ile şikâyet eden duyarlı bir Domaniçli, bu durumdan son derece mustarip olduklarını belirtti.

Gazetemize mesaj gönderen Veli Tanhan, “Yeşilin doğanın en güzel olduğu yerlerden biridir belki Domaniç. Hele bu mevsimde tadına doyum olmaz. Maalesef burası da Domaniç kara erik mevkii. Deresi yeşili havası en güzel yerlerden. Ağzına içmesini bilmediği gibi çevresine de zarar veren densizlerin yaptıkları. Dün çektim bu fotoğrafları. Muhtemelen bu ahlaksızlar haftaya yine gelecek, bu hale getirenlere sövecek ama yine aynı şekilde bırakıp gidecekler. İnşallah bir farkındalık olur da Domaniç imize önce biz sahip çıkarız” dedi.
Aklı olan, çoluk çocuğunu seven gelecek nesilleri düşünen ve Allah’tan korkan insanlar lütfen doğa düşmanları ile mücadele edelim. Onlara dağlara çöp atmayın demek işe yaramıyor. Bizi zehirleyenlerle mücadele edelim.