Çukurca Beldesi Çevre Yolu İçin İncelemeler Yapıldı

Çukurca Beldesi, Ilıcaksu Mahallesi ve Muratlı Köyüne bağlanması planlanan çevre yolu için İl Özel İdare ekipleri incelemelerde bulundu.

Domaniç’in göz bebeği olan Ilıcaksu yolu, son yıllarda artan trafik sorunlarından dolayı yol genişletme ve trafiği rahatlatma çalışmaları adına yeni bir çevre yolu çalışmaları başlattı. Yaklaşık 2,5 Km’lik planlanan yol için inceleme heyeti çalışmalarına başladı. Önümüzdeki günlerde teknik heyet gerekli düzenlemeleri gerçekleştirecek.
Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Bölgemizde yaz döneminde artan nüfus ile birlikte trafik kazaların önlenmesi ve mevcut kullanılan yolların dar olması sebebi ile uzun ve geniş araçların geçişine imkân vermemesi, yeni ihtiyaçların ortaya çıkmasından dolayı çevre yolu alternatif bir ulaşım olacaktır. Bu sebeple, Domaniç İl Genel Meclis Üyeleri tarafından verilen önerge sonucunda Çukurca Beldesi Ilıcaksu Mahallesi çevre yolu açma çalışmaları kapsamında Kütahya İl Özel İdaresi tarafından, 2,5 km’ lik Ilıcaksu Mahallesi ile Çukurca ve Muratlı Köyü yolunu birbirine bağlayacak çevre yolu çalışmaları için Komisyon Üyeleri incelemelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde ise Teknik heyet çalışmalarını sürdürecek ve Teknik heyetin oluru alındıktan sonra tarla sahipleri ile görüşmeler yapılacak ve 2020 yılına programa alınması planlanacak” dedi.