BİZ BU GÜREŞLERİ YAPALIM MI YAPMAYALIM MI !?

Allah var her Türk Genci vatanına, milletine, tarihine, kültürüne pek bağlıdır. Nereden biliyorsun derseniz sevgili okurlar. Sosyal Medyadan diyeceğim ‘Gururla’

Ha bir de televizyon ekranlarında görünmek için yitirilen Vatan Evlatları Cenaze Törenlerin de; “Şehitler ölmez vatana bölünmez” slogancılarından biliyorum. Hani eskiden pek yaygınmış ta, şimdiler de sadece Afrika kabilelerinde gördüğümüz ağlayıcılar var ya, ölenin arkasından göz yaşı döksün diye tutulan paralı ağlayıcılar gibi. Elbette aralarında az da olsa samimi duygularla tepkini dile getirenler vardır belki ama genelde bu tür sloganlar siyasi…

Siyasilerimizin çanak tuttuğu terör bir yandan halkımızı canından bezdirirken diğer taraftan ‘lanet olsun bana ne’ diyen bir nesil de yetiştirir oldu. Reyting yapmadığı için televizyonlar bile vatan evlatlarını artık haber olarak kullanmıyorlar. İktidarları ayakta tutan bizim gibi ülkelerde, Ülkenin içinde bulunduğu krizler, terör ortamları ve dış güçlerin bize saldıracağı korkusu. Ha bunu nereden biliyorsun derseniz. Malum; Muhalefette olan bazı milletvekilleri ‘Bulamır Teklifi’ gibi terör araştırılsın önergesi verir. İktidar ve yandaşları da her zaman bu araştırma önergesini reddeder.

Güreşler le ne alaka mı ?

Bir milleti var eden, geleneği göreneği, töresidir. Ataya olan saygısıdır. Güreşlerin Cumartesi yapılmasından dolayı Sosyal Medyadan Domaniç’teki yöneticilere veryansın ediyor Domaniçliler. Haklılar da…Hiç Cumartesi günü Güreş mi yapılır. Millet çalışıyor nasıl gelecek. Bunu anladık.

Peki çalışmayanlar neredeydi ? Dağlar taşlar piknikçi Domaniçli’lerle doluydu. Kahveler de oturanlar vardı.

Atalarımız Kayılar buraya baharda gelmiş. İlk güreşlerini Yeşil çimlerin üstünde burada yapmış. Kesin tarihi bilmesek te baharda olduğunu biliyoruz. Pazar günü yapıp yapmadıklarını bilmiyoruz belki ama. Bunu bir şölene dönüştürdüklerini biliyoruz. Hem eğlence hem Alpler için antrenman niteliği taşıyan Güreşlerimiz önemli. Güreşlerimizin bu kadar soğuk ve soluk geçmesinde ise en büyük suçlu hepimiziz. Duyarsız yetkililer, duyarsız halkımız ve ! Ve bizi duyarsızlaştıran siyasilerimiz. Sosyal Medya Kahramanlığı ile zirve yapan sanal kahramanları keşke yeşil sahalarda töremiz için koştururken görebilseydik.
Bu vesile ile Güreş Organizasyonunda canla başla çalışan Spor Kulübümüzün Başkanı Ali Fuat Yaman’a Mehmet İmdat Uysal’a şahsım adına canı gönülden teşekkür ederim !
Bırakalım dedikoduları da, adam gibi biz de işin bir yanından tutalım. Üç beş kişinin sırtına yüklemişiz tüm işi bir de eleştiriyoruz. Bu arada adım gibi eminim Sosyal Medya kahramanları hiçbir işe yaramadıkları gibi şu yazıyı bile okumuyorlar. Onların gerçeklerle işi yok. Ya ağababalarının ağzıyla sağa sola saldırırlar ya da yerinden kaldıramadıkları götleri ile mide bulandırırlar.
“Güreşleri yapalım mı, yapmayalım mı ?” sorusu Domaniç ve Tarihi adına sorulabilecek en adi, en şerefsizce sorudur. Bu güreşler 3 kişiyle de olsa yapılacak. Ya da torunlarımız 7 yüz yıl önce ki Ermeni Beli vasfına yeniden dönecek.