Beyhan Gündüz’ün ev sahipliği ile Kütahya Dernekleri bir araya geldi

Avrupa’da ki ve Türkiye’de ki tüm Kütahya Dernek Başkanları, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Domaniçli Beyhan Gündüz’ün ev sahipliğinde bir araya geldi.

Bursa Kütahyalılar Derneğinde ilk kez düzenlenen çalıştay da ilimiz ve ilçelerimize ilgilendiren kararlar alındı.

Çalıştay sonra alınan kararlar ile ilgili bir konuşma yapan Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Adil Emsen, “ Davamız bir, düşüncemiz bir. Söz konusu Kütahya ise gerisi teferruattır diyerek ilk toplantımızı gerçekleştirdik. İlk defa olmasına rağmen, katılımında iyi olduğunu düşünerek Kütahyamız adına çok olumlu bir toplantı oldu. Bursa Kütahyalılar Derneği başkanımız Sayın Beyhan Gündüz’e, Ali Saruhan’a ve diğer arkadaşlarımıza bu organizasyon için çok teşekkür ederim” dedi.

Çalıştayda şu kararlar alındı;

HER YIL BİR İLÇEDE BİR ARAYA GELİNECEK

“Her yıl bir ilçemizde, Avrupa’da yaşayan Kütahyalılarla ve Türkiye’de yaşayan Kütahyalılarımızla bir araya gelerek, tanışma ve tanıtma programları düzenlemek. Bu sene inşallah 17 Ağustos 2019 tarihinde Dumlupınar ilçemizden başlayacağız. Gayemiz hem Dumlupınar’ımızı tanıtmak ve Kütahyalılarımızı bir araya getirmek”

İKİNCİ TOPLANTI İZMİR’DE

“Çalıştay toplantımızın 2. İzmir’de 9 Kasım 2019 da yapılacaktır. Sayın İzmir Kütahyalılar Federasyonu başkanımız Ufuk Aksoy Bey ile konuşmamız sonucu karara varılmıştır. Kendilerine şimdiden teşekkür ederiz”

DÜNYA KÜTAHYALILAR KONFEDARASYONU KURULMASI

“ Daha güçlü ve birlik olmak amacıyla Dünya Kütahyalılar Konfederasyonu kurulmasına karar verilmiştir. İlk etapta İstanbul, Bursa ve Kütahyamızda Federasyonlarımız kurulacak, Almanya Kütahyalılar Federasyonu ve İzmir Kütahyalılar federasyonuda Konfederasyonumuza katılarak , kurum çalışmalarımız inşallah kısa zamanda gerçekleşecektir”

ÖN ÇALIŞMALAR İÇİN BİR HEYET OLUŞTURULDU

“Konfederasyon ön çalışmaları için bir heyet oluştuk. Sayın Mehmet Acar beyin başkanlığında bu heyetimiz çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. Ülkümüz; Kütahyamız ve Kütahyalılarımız için, yılmadan, yorulmadan cesaretle çalışmaktır”
Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Domaniçli Beyhan Gündüz, “Burada alınan kararlar ile inşallah İlimiz ve İlçelerimiz güç birliği yapacak. Her yıl bir ilçemizde toplantılar düzenlenecek. Kütahya sevdamızın verdiği güçle inşallah bu çıktığımız yolda başarılı olmak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Cenab-ı hak çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Tüm Kütahyalılarımızın, STK başkanlarımızın desteklerini bekliyoruz” dedi.