KÜSAD İzmir’de Domaniçimizi Tanıttı

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği proje sergisi Kuruluşun Beşiği Domaniç İzmir Ticaret Odası Sanat galerisi I ve II de İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Etkinlik hakkında bilgi veren KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, “Bu projeye toplam otuz sanatçı üyemiz yetmiş iki adet eserle katılmış Domaniç ilçemizin ve Kütahya’mızın tanıtımında görev almış üst düzey sanatçılardır. İzmir gibi büyük bir metropolde bu eserlerin sergilenmesi Domaniç İlçemizin tanıtımı gelişimi için son derece önemli faaliyettir” dedi.

Sergi açılışında İzmir’de bulunan bir çok Sivil Toplum Kuruluşu ve temsilcileri Ege Bölgesi Simavlılar Dernek Başkanı Hüseyin Ölmez, Gediz Pınarbaşılılar Dernek Başkanı Mehmet Akkaş, Ege Bölgesi Kütahyalılar Federasyonu ve Kütahya Gedizliler Dernek Başkanı Mustafa Er yönetim kurulları ve üyelerinin katılımları ile açılan sergide açılış konuşmasını yapan Kütahya Eğitim camiasının yakından tanıdığı ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin eski müdürlerinden Halil Sarı “Bu etkinliği hazırlayıp buralara kadar taşıyan Küsad yönetimine ve sanatçı üyelerine Domaniç ilçemizin tanıtımı konusunda verdikleri emeklerden dolayı kutluyorum. İzmir’de bulunan Kütahyalılar olarak bu sanatçı arkadaşlarımızı misafir etmekten de ayrıca onur duyuyoruz” dedi.
16 Temmuz salı günü açılan sergi cumartesi gününe kadar İzmirli ve İzmir’de bulunan Kütahyalı sanat severlerin beğenisine açıktır.