Hac kafilesi kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Domaniç’te, 2019 yılı Hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek olan 20 kişilik Hac kafilesi dualarla uğurlandı.

Bu yıl ilçeden hacca gidecek 20 hacı adayından Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek 20 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Hac ibadetini yapacak vatandaşlara İlçe Müftülüğü personeli Zeki Aslan görevlendirildi.

Törende okunan Kur’an-ı Kerim, ilahi ve duanın ardından İlçe Müftüsü Kemal Akpınar, hac ibadetinin önemli bir ibadet olduğuna işaret ederek, “Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Hacı adaylarımız bizlerden de kutsal topraklara selam götürmelerini arzu ediyorum. Allah herkese hacca gitmeyi nasip etsin” dedi.

Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları İlçe Müftüsü Kemal Akpınar, din görevlileri, yakınları ve vatandaşlar tarafından dualarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Hacılar, 22 Ağustos Perşembe günü yurda geri dönecekler.

Kutsal topraklara giden hacı adayları, İlyas Karataş, Hasibe Karataş, Muharrem Güneş, Meryem Güneş, Safiye Güneş, Mustafa Güneş, Rabia Aydın, Abdullah Bilge, Nuripek Bilge, İzzet Gezmiş, Gülizar Akcan, Şükrü Memiş, Kadriye Memiş, Kıymet Efe, Ramazan Efe, Sami Sarı, Melek Sarı, Hasan Hüseyin Koyun ve Şerife Koyun.