UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

“Ey iman edenler! Allah ‘ın size olan nimetini hatırlayın. Hani bir topluluk size el uzatmaya yeltenmişti de Allah, onların ellerini sizden çekmişti. Allah ‘a karşı gelmekten sakının. Müminler yalnızca Allah ‘a güvenip tevekkül etsinler.”
Aslında bu ayet, Hendek Savaşı’nda Yüce Allah’ın, islam ordusunu melekleriyle nasıl teyit ettiğini,nasıl desteklediğini bildirmek için nazil olan bir ayettir.

Ancak Allah’ın bu vaadi,tarihin nice dönüm noktalarında tahakkuk etmeye devam etmiştir.

Allah’ın bu vaadi…
Malazgirt’de,Canakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da tahakkuk etmiştir. Ve biz millet olarak bundan üç yıl önce 15 Temmuz’da Allah’ın bu vaadini gerçekleştiğine yeniden tanıklık ettik.
O gece de ülke ve millet olarak büyük bir ihanet ve işgal teşebbüsüne maruz kaldık.
Bu karanlık gece de Allah ‘ın lütuf ve rahmetini,yardımını esirgemediğini bir kez daha müşahade ettik.
Bunun içindir ki Allah’ın Lütf-u Kerem’inden şüphe duymamak asla unutmamaktır.
Bu büyük badireyi omuz omuza atlatmış müminler olarak hamdımızı,senamızı, şükür ve secdemizi hiç bir zaman eksik etmemektir.
YA ALLAH!! BİSMİLLAH! !! ALLAHÜEKBKER! !!
Zikrinden her daim vazgeçmemektir.
15 Temmuz’la alakalı olarak o gece ile ilgili ne varsa zihinlerimizi her daim canlı ve diri tutmalı,
Genciyle-Yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle, milletimizin devleti ile el ele vererek gösterdiği birlik ve beraberliği her daim yaşatmalıyız.
15 temmuz gecesinde vatan,millet, bayrak sevdasın da meydanlara tek amaç için Akın ettik.
Ne için İstiklal Marşımızın “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım/ Kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner aşarım.” Dizelerinde ifade edilen o Muazzam Ruh’u butun dünyaya bir kere daha gösterip Miletçek bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze ne kadar önem verdiğimizi göstermek için.
BilHassas gençlerimizin en ön saflarda korkusuzca bulunmaları bize hem hiç bir düşmanca hareketin bu vatanı bölemeyeceğini, hemde can pahasına bağımsızlığımızdan ödün vermeyeceğimizi kanıtlamış olduk.
O sebeple hiç bir zaman ve hiç bir şekilde 15 TEMMUZ ‘u unutmadık unutturmayacağız.
Bu böyle biline…17