Ertürk, Bütçe Komisyonu Başkan Yardımcılığına Seçildi

Haziran ayında yapılan Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısında Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Bütçe Komisyonu Başkan Yardımcılığına seçildi.
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Meclis toplantısı, 14 Haziran 2019 tarihinde Birliğin merkezi Balıkesir’de gerçekleştirildi. Toplantıya birlik üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri, güreş ağaları ve basın mensuplarından yoğun katılım oldu. Kanun gereği toplantı başlangıcında meclis toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu Başkanlığına, mevcut en yaşlı üye sıfatıyla Bigadiç Belediye Başkanı Sn. İsmail AVCU, Katip üyeliklerine de en genç üye sıfatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sn. M. Zahid BAYRAM ve Kavaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sn. Sercan YARAMIŞ getirildi.

31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimlerinden sonra ilk kez gerçekleştirilen Birlik Meclis Toplantısı çerçevesinde Birlik Başkanı, Meclis 1. Başkan Vekili, Meclis 2. Başkan Vekili, Birlik Kâtip Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonları için seçimler gerçekleştirildi. Yapılan başkanlık seçimi neticesinde Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığına katılan meclis üyelerinin tamamının oyuyla, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel YILMAZ seçildi. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ise geçtiğimiz yıl Etik Komisyonu üyeliğinden Bütçe Komisyonu Başkan Yardımcılığına seçildi.