Başyiğit, “Bu okul Kütahya’ya örnek bir okul oldu”

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit Domaniç’te okul ve yurtlarda incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü İsmail Güven, Domaniç’te bir dizi ziyaretlerde bulunarak Hisar İlkokulu başta olmak üzere tüm okul ve yurtlarda ziyaretlerde bulundu.
Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk ve Şube Müdürleriyle yapılan toplantının ardından Hisar İlkokulu yeni binasını ziyaret ederek, donatım malzemelerini ve bu malzemelerin konulacağı alanları inceledi.

Hisar ilkokulu yeni binasında yapılan incelemelerde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “İlimize örnek olan bu okulumuz, 3 Milyon 930 bin TL’ye mal oldu. Bu okulumuzun en özel güzelliklerinden bir tanesi 264 kişilik son sistem konferans salonu oldu. Artık tüm programlarımız bu salonda yapılacak. Yaklaşık, 2 bin 300 m2 alana inşa edilen Hisar İlkokulumuz 16 derslik, toplantı salonu ve mescidi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında hizmet verecek. Yapılan bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, ilçe merkezinde bulunan Domaniç Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi, Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Muhammed Safitürk İmam Hatip Ortaokulu ve Domaniç Ortaokulunda da incelemelerde bulundu.

Domaniç Kapalı Spor Salonunda spor eğitimi alan öğrencilerle muhabbet etti.