Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş: “Görevimin Başındayım”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, hakkındaki görevden alınma iddialarına cevap verdi.

Dumlupınar Gazetesinden Cansu Aydemir’in haberine göre, Çetinbaş, hakkında çıkan görevden alınma haberlerini yalanladı. Dumlupınar Gazetesinde yayımlanan haber şöyle:

“Kütahya’da yayın yapan bir televizyon kanalında, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın seçim öncesi yaptığı çıkışlar nedeniyle Kütahyalıların tepkisini çekerek, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin kalesi olan Kütahya ve bazı ilçelerinin kaybedilmesinde önemli rol oynadığı söylendi. Parti üyelerinde, Başkan Çetinbaş’ın sorumluluğu üzerine alıp, istifa etmesi yönünde beklenti oluştuğunu, ancak Başkan Çetinbaş’ın istifa etmemesi üzerine görevden alınmasının beklendiği dile getirildi. Bir an önce görevden alınmasının bazı vatandaşlar ve partililerce beklendiğini belirten habere karşılık İl Başkanı Çetinbaş “Hakkımda çıkan haberler asılsızdır. Görevden alınma gibi bir durum söz konusu değildir, ben görevimin başındayım ve Kütahyalı vatandaşlarımız için hizmet etmeye devam edeceğim.” dedi.”

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş hakkında 31 Mart seçimi sonrasında da buna benzer söylentiler ortaya çıkmıştı. Siyasi kulislerde gündeme gelen dedikodulara AK Parti Genel Merkezi kulak asmadı ve il başkanı Ali Çetinbaş’ı görevinden almadı.

İlimizde yayın yapan yenikutahya.com’un ulaştığı Ankara kaynaklı kulis bilgilerine göre, AK Parti Genel Merkezi Kütahya teşkilatlarında herhangi bir değişiklik düşünmüyor. Kaybedilen merkez belediye başkanlığının faturası, ülke genelinde yaşanan oy kaybına bağlanılıyor.

Durumun en geç Ağustos ayı içinde netlik kazanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.