TANAP’tan Domaniç Ziraat Odasına Destek

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) tarafından, Domaniç Ziraat Odasına Dört yüz 62 bin TL’lik makine ekipman desteği verildi. Artık çiftçiler hem zamandan, hem de verimden kazanacak.

TANAP Boru hattının geçiş güzergahı olan Domaniç ve bağlı köylerine Sosyal ve Çevresel Yatırım amaçlı hibe desteği sağlandı. TANAP doğrudan hibe destek kapsamında Domaniç Ziraat Odasına %95 hibe desteği verildi.
TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım amaçlı hibe desteği kapsamında Dört yüz 62 bin TL’lik destek alan Domaniç Ziraat Odası, 1 Adet Üç yüz 71 bin TL’lik 500 kg kapasiteli Mısır Silaj Paketleme Makinesi, 1 Adet 13 Bin TL’lik Arpa, Buğday ve Ot Silaj Makinesi, 1 Adet 15 Bin 500 TL’lik 15’li Şanzumanlı Hububat Ekim Makinesi, 1 Adet 16 bin 500 TL’lik 19’lu Şanzumanlı Hububat Ekim Makinesi, 1 Adet 29 Bin TL’lik 4 Teker 5 Ton Kapasiteli Tek İlaveli Römork ve 1 Adet 17 Bin TL’lik Mısır Silaj Makinesi desteği aldı.

Domaniç Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, “İlçe ve köylerimizde üyelerimizin de manevi desteğini alarak TANAP’a projelerimizi sunduk. Çok şükür projemiz onaylandı ve Dört yüz 62 bin TL’lik makine ekipman desteği aldık. Üstelik hibe kapsamında %95’i TANAP tarafından desteklendi. Organik tarımın merkezi hale getirilmesi için uğraş verdiğimiz ilçemizde çiftçilerimizin yararına Ziraat Odası olarak projelerimizi geçtiğimiz yıllarda sunduk. Proje onaylanarak geri dönüş sağlandı. Bundan sonra çiftçilerimiz hem zamandan kazanacak hem de verimini artıracak. Makine ekipmanlarımız çiftçilerimizin emrinde olacak. Domaniç merkez ve köylerimizde artık boş tarla kalmayacak. Üreterek tarımda ön planda olmak için her çeşit makinemiz mevcut. Tek yapmamız gereken doğru şekilde ekim gerçekleştirmek. Makine ve ekipmanlarımız hem ilçemize hem de köylerimize hayırlı olsun ” dedi.