İsmail Erçek artık düğünler ve konserlerde olmayacak

İlçemizin sevilen yöresel sanatçılarından İsmail Erçek, 2020 yılında düğün, konser gibi etkinliklerde artık yer almayacağını duyurdu.

İlçemizin hatta bölgemizin sevilen ve tanınan yöresel ses sanatçısı İsmail Erçek sosyal medyadan yaptığı duyuru ile sevenlerini üzdü.

Erçek, yaptığı duyuruda 2019 yılı (bu yıl) içerisinde söz verilen organizasyonlara katılacağını, 2020 yılından itibaren ise artık düğün, konser gibi etkinliklerde olmayacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabından duyuruda bulunan Erçek, şu ifadeleri kullandı;
“Sevgili gönül dostlarım. Sizlere biyografimi yazmak istiyorum. Müzik yaşantıma 6 yaşımda bağlama çalmaya başlayarak start verdim. 12 yaşıma geldiğimde yöremizin üstadı Halil İbrahim Kesen abimin yanında yöre düğünlerine gitmeye başladım. 14’üme geldiğimde ilk albüm çalışmamı yapıp,15 yaşımda 2. Albümümü erol kasetçilikte piyasaya sürdüm. 17 yaşımda kendi orkestramı kurup, bu seneye kadar yöre düğünlerinde sizlerin huzuruna çıktım. Bu süre zarfında ulusal kanallar vizyontürk ve vatan tv ekranlarında sizlerle birlikte oldum… Üzülerek ifade etmeliyim ki 2020 yılından itibaren müzik kariyerime noktayı koymuş olacağım. Bu seneye kadar şahsıma göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve alakalarınıza çok ama çok teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal ediniz. Benden yana da helal olsun. Bu zamana kadar istemeyerek de olsa kalbini kırdığım gönül dostum varsa özür diliyorum. 2019 yılı içerisinde söz verdiğim işlerimi yerine getireceğim. 2020 itibariyle artık düğün,konser,festival,tv vs. İşi almıyor olacağım. Kamuoyuna saygıyla arz ederim”

Bugüne kadar yöremiz kültürünün tanıtılmasında büyük katkılar sağlayan sanatçımız İsmail Erçek’e Domaniç Gazetesi olarak teşekkür ediyoruz.