Özoğul, yeniden Kooperatif Başkanı Seçildi

Çukurca Tarımsal Kredi Kalkınma Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda Resul Özoğul 148 oy alarak tekrar başkan seçildi.

Çukurca Tarımsal Kredi Kalkınma Kooperatifi olağan kuruluna bu seçimde iki aday arasında yapıldı. 297 Üyesi bulunan Kooperatif seçiminde 208 kişi oy kullandı. Oyların 148’ini Resul Özoğul alırken 60 oyu Mutlu Özbey aldı. Genel Kurul, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından divan seçimi yapıldı. Genel kurulun Divan Başkanlığını Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul yaparken Divan üyeliğini Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın ve Muhsin Öner gerçekleştirdi.

Gündem maddelerin okunmasının ardından oylama gerçekleşti. Oylamada 208 kişi oy kullanırken Resul Özoğul 148 oy alarak 3 yıl daha Başkan olarak seçildi.

Çukurca Tarımsal Kredi Kalkınma Kooperatifi Başkanı Resul Özoğul, “Kooperatifimize 12 yıl boyunca hizmet ettim. Bir üç yıl daha bana bu görevi layık gören tüm üyelerimize teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren canla başla çalıştık. Bu süre zarfında belde halkımız adına bir milyon 500 bin TL’lik Hayvan projemizi gerçekleştirdik. Kızılsaray Mera projemizi faaliyete geçirdik. Sanayi sitemizden bir adet dükkan sahibi olduk. Toplamda 7 adet Kooperatifimiz bünyemizde çeşme yaptık. 2018 yılı içinde 3 Milyon 500 bin TL civarında vatandaşlarımıza istikakını teslim ettik. Kooperatifimiz bünyesine süt toplamak için 2 adet pikap, 1 adet helikopter tipi ot toplama makinesi, ve 4×4 traktör kazandırdık. En önemli konulardan bir tanesi ise TANAP’a sunduğumuz proje onaylanması ile %95 hibe alarak yüz 75 bin TL’lik makine ekipman sahibi olduk. Bu proje sayesinde, 1 adet taş toplama makinesi, 1 adet silaj paketleme makinesi, 1 adet silaj makinesi ve 5 tonluk römork desteği aldık. Bir milyon değerinde mal varlığı bulunan Kooperatifimiz ayrıca farklı kültürel desteklerde de beldemize destekte de bulunmuştur. Eğitim camiamıza, camimize ve belediyemiz ile her zaman iş birliği içerisinde olmuştur. Bundan sonraki 3 yıl boyunca da hem beldemize, hem üyelerimize hem de vatandaşlarımıza destek olmaya devam edecektir” dedi.

Yapılan Genel kurulda, Başkan Resul Özoğul seçilirken üyeler, Bican Kocaağa, Recep Beyhan Yedek Üyeler Bayram Yılmaz, Ramiz Kocabey ve Kadir Göktürk seçildi.