Eğitim Derneğinin katkıları ile futbolcu yetiştiriliyor

Domaniç 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 2 ay süre ile 40 öğrenciye futbol eğitimi veriliyor.

Domaniç 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Derneğinin organizasyonu ve katkıları ile 15 Haziran 2019 ile 15 Ağustos 2019 tarihleri arasında 2006-2007-2008 ve 2009 doğumlu çocuklara futbol eğitimi veriliyor. Yaklaşık 40 öğrencinin katıldığı antrenmanlarda Tunçbilek Belediye spor antrenörü Ahmet Saka ve Moymul spor U-19 takım antrenörü Muhittin Başaran tarafından çalıştırılıyor.

Öğrencilerin forma, şort, tozluk top gibi ihtiyaçları tamamen dernek tarafından karşılandı. Haftada 3 gün antrenmanlar Domaniç İlçe Sahasında veriliyor.
Domaniç 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Cahit Demiröz, “Dernek olarak çocuklarımızın sadece eğitim değil sportif alanlarda başarılı olmaları için çalışıyoruz. Bu aşamada 2 ay süre ile Tunçbilek Belediye spor antrenörü Ahmet Saka ve Moymul spor U-19 takım antrenörü Muhittin Başaran tarafından haftada 3 gün çocuklarımız geleceğe hazırlanacak. Yaklaşık olarak 40 öğrencimizin velisinden izin belgesi ve sağlık raporu istedik.

Amaç çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması ve sporu sevdirmek. Sağlıklı nesiller yetiştirmek. Çukurca beldesi ve Muratlı köyünden gelen öğrencilerimizin ulaşımı derneğimiz tarafından sağlandı. Öğrencilerimizin forma, şort, tozluk top gibi ihtiyaçları tamamen dernek tarafından karşılandı” dedi.