İSTANBUL TAMAM SIRA DOMANİÇ’E GELSİN ARTIK

31 Mart 2019 da Türkiye Genelinde Yerel Seçimler vardı. Belediye Başkanları, İl Encümenleri ve Muhtarlar seçilecekti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “ İstanbul’u Kazanan Türkiye’yi kazanır” demez mi..? Bütün Türkiye köyümüzü, kasabamızı unutup İstanbul’a kitlendik.

Bir yerel seçim yaptık ama bizim belediye başkanı kimdir necidir? İş yapar mı ? Muhtar adaylarımız kimler fark edemeden önümüze gelen listeyi gözü kapalı mühürledik attık.

Ne İstanbul’muş arkadaş ortalık bir karıştı. “Bir şey görünmese bir şeyler olmuşla” başlayan kavganın sonunda 23 Haziran’da seçim yenileme yasası çıkardık. Oylar çalınmasa da çalınmıştır. Sandık başkanları fetöcüdür ama bu seçimde de aynı başkanlarla seçimi yeniledik. Yunan kazandı, kazanmadı derken, işi Demirtaşçılar la Apocula’ra kadar götürdük!!!

Çok şükür seçimler bitti. Kaybeden Binali, kazanan İmamoğlu mu ? Yoksa Kaybeden Apocular, kazanan Demirtaş’cılar mı? Yunanistan resmi bayram ilan etti mi etmedi mi. Her şey bir birine karıştı.
A haber gibi Hükümet Yanlısı kanallarla Halk TV gibi kanallarda karşılıklı sataşmalar, çamur atmalar, karalamalardan eser yoktu Pazar akşamı. Bir an da her kes dizinin üstüne oturdu. Kardeşlik türküsü söylemeye başladı. İyi de be kardeşim bu kadar yaygara kardeşi kardeşe düşürme ne diye yapıldı ki. Adam Domaniç’in bilmem ne köyünden yazıyor. Açlıktan olacak kelimeler de eksik cümle bozuk; “ İsrtanbul’u size gabtırmayız” komik ya traji komik mahalle çocuklarının kavgası gibi bir seçimi geride bıraktı şükür. Yeni bir kriz çıkarmazlarsa umarız kendimize döner arkamıza bakarız.
Domaniç’in Belediye Başkanı 2. Dönemdir MHP’den hadi geçen dönem Muhalefetteydi de bu dönem iktidar ortağı belki bir şeyler yapar dedik. İlimiz Kütahya’da Belediye MHP li bir de MHP li vekilimiz var. Eh Devlet bey de Domaniç’i çook seviyor kim tutar Domaniç’i dedik.

Nerdeee

Yazık bizim başkan kaçtır Ankara’ya gidiyor Domaniç’in sorunlarını anlatıp anlatıp geri geliyor. Var mı bir hizmet? Yok! Neden? Sayın Bahçeli İstanbul’u fethetmeye gitmiş. Döşeği pardon Mitili İstanbul’a atmış mış da..
Ne varsa AK Parti de var hem onları tam 3 tane vekili var Kütahya’da. Yahu ey Ak Partililer Domaniç’e yapılacak hizmetler vardı, oy verdikti hani sözler vardı. Cevap İstanbul bir bitsin de.
Aman Artık bizim CHP’miz de var. Bir vekilde CHP den çıkardık. Onlarda İstanbul’da şimdi bir de kazandılar İstanbul’u bunlar baya bi zafer coşkusuyla bize bakmaz.

Ey siyasiler -Ey Domaniç’in ileri gelenleri yaz geldi sıcak koltuklardan sahalara inin artık. Size ne İstanbul’dan biz sizi Domaniç için seçtik. İstanbul tamam, sıra Domaniç’e gelsin artık. Domaniç hizmet bekliyor.
Aloo orada mısınız geldiniz mi
İstanbul’dan ?