ADRESİM; DOMANİÇ -BURSA

Herkese merhaba ,
Yine bazılarımız için dopdolu bazılarımız için sıradan olağan bi haftayı da geride bırakıp, yepyeni belki de tertemiz kimilerimizin güzellikler ile dolu kimilerimizin de sıradan monoton olarak geçecek olan bi haftaya başlıyoruz. İnşallah her zaman layık olduğumuzu umarak güzelliklerin yaşanılacağı hoş bi hafta olur.
31 Mart yerel seçimlerin geçeli 80 günü aşkın zaman oldu.
Tam bunun etkisinden kurtulduk veya kurtuluyoruz demişken yine bizleri yönetenler için önemli olarak addedilen bi seçimi de kazananı ile kaybedeniyle atlattık.
Şükürler olsun.
Dilerim gündemimizi işgal eden, sıcaklığını her zaman koruyan bu “İstanbul Seçimlerinin” verdiği etkiyi bi an önce atlatır uzunca bir zaman seçimin “S”sini duymayız.
Çünkü artık seçimlerden bize bıkkınlık geldi. İçinde bende dahil olmak üzere seçim ile yattık seçim ile güne başladık. Hiç birimiz o konudan başka bi konu düşünmez olduk.
hemen hemen her yıl zoraki gündemimizin ilk sırasını işgal ettirilen bu secimler bizler yönetenler için önemli olsa da bizleri dirhem ilgilendirmediği geç de olsa seçim bittiğinde anladık. Artık gerçekler ile yüzleşmeye başladık.
Biz vatandaşların tek derdi evime haneme nasıl ekmek götürebilirim ve tenceremi nasıl kaynatabilirimdir. Bizim en büyük ve tek derdimiz budur bu olmuştur.
Ayrıca İlçemizde iş olanakları kısıtlanmış hatta iyice azalmış yok olma sınırına dayanmıştır.
Zaten İlçemiz “İlçe” statüsünden çıkmış yavaş yavaş kasaba hatta köy olmaya yüz tutmuştur.
Seçimler de bittiğine göre seçilmelerinde diğer büyük İlçeler gibi rolümüz olmasa da bi nebze de olsa katkıda bulunduğumuz kıymetli büyüklerimiz artık selamı sabahı keser bizlere verdikleri sözleri unutur, bizim istek ve taleplerimiz çoktan geçmişin tozlu raflarına kaldırırlar.
Çünkü biz Domaniçliler olarak onların gözlerinde sadece seçim zamanı akıllarına getirdikleri “Yeminli Seçmenleriyiz”.
Bu “Yeminli Seçmenlik” rolü bizlere öyle bir yapışmış içimize öyle bir işlemiş ki kopabilene aşk olsun.
Peki bize artı bi getirisi var?
Maalesef bize tek getirisi koskocaman bir “HİÇ” olmuş.
Geçen hafta hemen hemen hepimizin bi hesabının olduğu facebook sayfasını gezerken gözüme bi paylaşım takıldı.
Konu şu;
Uşak milletvekillerinden bir milletvekili Uşak’a yakın olan Kütahya’nın da dahil olduğu bazı illerin ilçelerinin Uşak’a bağlanması konusunda bir talebi oldu.
Vallahi benim aklıma yatmadı da değil hani…
Nasılsa Uşak milletvekili bu İl’e yakın olan ilçeleri Kendi iline dahil etmek fikrini ortaya atmışken bu arada bizi Domaniç’imizi de aradan çıkarıp Bursa’ya bağlayarak bi güzellik yapsalar keşke…
Hemen hemen hepimizin ekmek kapısı Bursa İl sınırları içinde veya seyahatlerimizin çoğunu Bursa ve ilçeleri üzerinden yapıyoruz.
Kaçımızın resmi bir işi olmadığı sürece bağlı bulunduğumuz İl’e Kütahya’ya yolu düşüyor ki veya hangimiz Kütahya’yı avucunun içi gibi biliyor ki?
Ha ne dersiniz?
1920 yıllarında olduğu gibi Bursa’nın bir ilçesi olsak acaba bizi secimden seçime değil de her zaman akıllarına getirirler mi?
Ve bizlere Domaniç’imize arzuladığımız hizmeti lâyık görürler mi?
Veya bizim tek davamız olan “ekmek davasında” daha bi fazla katkısı olabilir mi?
İşte onu çok merak ediyorum.
Bu gidişle secimden seçime akıllara gelen İlçe olmak şöyle dursun hem yüreklerden hemde haritadan silinip gideceğiz hiç haberimiz olmayacak kim bilir…..
Eğer ki böyle bi durumda bizim kazancımız olacak ve Domaniç olarak biz fazlası ile kazanacaksak ve bizim elimizden bir şeyler gelebiliyorsa neden olmasın. Bir düşünelim derim.
Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle,
Kalın sağlıkla. ..