VARACAĞIMIZ YER KALDIĞIMIZ YERDİR

Şöyle bir hatırlayalım 31 Mart öncesi bize kim ne vaadi vermişti. Hatırladık mı !?
Hatırlamadık elbette.
Ben siyasi olsam, bende aldığım maaşı çatır çatır yerim, oturduğum koltuğun keyfine çıkartır, bulunduğum makamın havasını atarım. Nasıl olsa hesap soran yok. Vaatleri sorgulayan yok.

Biri sosyal medyadan bir saldırıda mı bulundu. Beni destekleyen bizim partililer nasıl olsa beni canla başla savunurlar. “Yaptıklarını görmüyor musun? Hem sizin zamanınızda da şu olmuştu, sizin seçtiğinizde bunu yapmıştı” gibi farkında olmadan kendi kendilerini ifşa eden söylemlerle de olsa bana iş bırakmazlar sağ olsunlar.

Eğer niyet kötüyse seçilmişinde atanmışında yapacağı budur. Halkta hak ettiği gibi yaşamaya mecburdur. Yok niyet iyiyse halk bir şey istemese de makam sahibi halka rağmen bir şeyler yapar, yapmaya çalışır ki günümüzde bu cinslerinde nesli tükeniyor.

Seçim öncesi “Domaniç sevdalısıyız. Domaniç bizim için önemli” diyenler seçilemeyince ortadan kaybolmuşsa, seçilenler koltuğundan kalkmıyorsa, halk sormuyor sorgulamıyorsa. Soranlar ise haddi aşarak küfürle kinle taraflı taraflı maksatlı soruyorsa Domaniç’in ilerlemesini beklemek aptallık olur.

Sosyal medya efeleri sağa sola ahkam kesiyorsa. Siyasiler siyaseti araç olarak değil amaç olarak kullanıyorsa. Akıllılar susuyor aptallar konuşuyorsa, biz de bu haftaki köşemizde “Varacağımız Yer Kaldığımız Yerdir” diye noktayı koyuyoruz.