Yeni Kaymakamımız göreve başladı

İlçemiz Kaymakamlık görevini yürüten Kaymakam Hasan Raşit Taşkın, Ankara’da yabancı dil stajı için ilçemizden ayrılmasının ardından yeni Kaymakamımız Mesut Ozan Yılmaz görevine başladı.

Yeni Kaymakamımız Mesut Ozan Yılmaz, 10 Haziran 2019 Pazartesi günü görevine başladı.

Kaymakam Mesut Ozan Yılmaz, 07 Ocak 1993 tarihinde Van/Erciş’ de doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Tenzile Ana İlköğretim Okulunda, Liseyi Hüseyin Celal Yardımcı Ağrı Fen Lisesinde tamamladıktan sonra, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı.

Kaymakam Yılmaz, 2019 yılında 107. Dönem Kaymakam Adayı olarak İl Merkez Stajı münasebetiyle Van Valiliği’ nde göreve başladı. İl Merkez Stajına müteakip sırasıyla, Banaz ve Köyceğiz İlçelerinde Refiklik Stajını tamamladı. 10 Haziran 2019 tarihinden itibaren İlçemiz Kaymakamlığında Kaymakam Vekili olarak göreve başladı.

32 SAAT ENKAZDA KALDI

Kaymakam Yılmaz, 23 Ekim 2011 günü 13:41’de Van’da meydana gelen ve 25 saniye süren depremde enkaz altında kalarak kurtarılmıştı.
Van Erciş kent merkezinde meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremde Kaymakam Mesut Ozan Yılmaz depremden 32 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı.

Çıkarıldıktan hemen sonra CNN Türk’e konuşan Kaymakam Yılmaz, “İlk defa öyle bir depremle karşılaşıyorum. Deprem olur olmaz masanın altına girip, başımı karnıma çektim. Çoğunluğun üstüne kolon düştü, taşıyamadılar. Sürekli ses irtibatımız vardı ama kim olduğunu bilmiyorduk. Ben ikinci kattaydım, birinci kata inmişim. Benle beraber bir kişi daha vardı. Tamamen bir şans. 32 saat az bir süre değil. Çoğu zaman uyuyorduk. Kafamı koyduğum şey bir kişinin cesedi idi. Sağda ceset, solda ceset. Ortalık mahşer yeri gibiydi” ifadelerine yer vermişti.

Sayın Kaymakamımıza, geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve sağlıklı bir yaşam sürmesini diliyoruz.23 Ekim 2011 tarihinde Van’ın Tabanlı Köyü’nde 6,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde 604 vatandaş hayatını kaybetmiş, 4 binden fazla kişi yaralanmıştı. Aynı zamanda sarsıntıda 2262 enkaz oluşmuştu.