BİZLERDE SORUMLUYUZ

2018-2019 eğitim öğretim yılını da geride bıraktık. Binlerce öğrencimiz ile görev yapan değerli öğretmenlerimiz yaz tatiline girecek. Ben öncelikle öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, eğitim ve öğretim anlamında gösterdikleri çaba ve emek dolayısıyla tebrik ediyorum. Sevdikleriyle sağlıklı ve mutlu bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum. Biz anne ve babalar olarakta bu tatili evlatlarımız ile birlikte en güzel şekilde değerlendirip onlara vakit ayırarak geçirmeliyiz. Karnelerindeki notları tabiki ciddiye alıp onları yönlendirmeli, kızgınlıktan ve şiddetten uzak durmalı, bir anne bir baba şefkatiyle yaklaşmalıyız. Unutmayınız ki; Not hiç bir şeydir. “Evlat” ise herşey. Öyleyse! İyi tatiller…

Domaniç’te hersey mümkün diyerek yazıma ve yazılarıma devam edeceğim. Geçen haftaki yazımda kısada olsa deyinmeye çalıştığım DOMANİÇ’İ KÜTAHYA’ya bağlamak konusunu biraz olsun istişare ettim. Çevremdeki abiler ve arkadaşlarla. Çıkan sonuç Domaniç’in Seyitömer üzerinden Kütahya’ya bağlanması bizlere 90 km olan Kütahya yolunu 30 km daha kısaltıp, zamandan ve yakıttan tasarruf saglayan bir proje. Bu proje ilk olarak 1999 yılında elim bir trafik kazasında kaybettigimiz Mhp Kütahya milletvekili rahmetli Kadir GÖRMEZ beyin bir projesi, hedefi olarak karşımıza çıkıyor ve 2007 veya 2008 yalında projelendirip yok olup gidiyor ortadan. Malum ya Domaniç olunca konu hep askıya veya bir sonraki seçimlere kalıyor. Ama öncelikli hedefin Domaniç- Tavşanlı arası yol olması gerektigiinde altını çizmek istiyorum. Buradan merhum vekilimiz Kadir GÖRMEZ ‘i de yad ediyorum. Mekanı cennet olsun.

İyi niyetimi muhafaza ederek; Her Domaniçli hemşerimizin bildiği Domaniç’in meşhur bir türküsü vardır. Türkünün adı: “Çatal Çamlar Arası,Kimdir Domaniç’in Ağası ?” Diyerek devam eder.. Domaniç’te fikir ağalığı yapmaya çalışan yani âkillik yapmaya çalışan biri veya birilerine bir kaç söz söylemek istiyorum.

Kendinelirini Domaniç’in akili olduğunu düşünüp bizim bilmedigimiz akil İnsanları. Bilgi ve birikimlerini Domaniç’e gelen kişi ve kurumları istedikleri gibi Domaniç’in ortak paydasına yönlendirip yardım ediyor ve Domaniç’e en büyük hizmeti sağlıyorlar ise baş göz üstüneler. Gerçekten hizmetlerini takdire şayan sayıp ! Bu köşemde kendilerini tebrik edip kutlarım. Yıllardır Domaniç’e düşman lobilere ve bu düşman lobilerin bağlantılarını sağlayan içimizdeki İrlandalılara karşı mücadele etmiş birisi olarak; Bilerek veya bilmeyerek Domaniç’e zarar veren, art niyet taşıyan, görmezlikten gelen, uyuma taklidi yapan âkil veya âkillerinde takipçisi olacağımı buradan belirtmek isterim.

İnsanın kıymetinin öldükten sonra anlaşıldığını anlatan, atasözümüz vardır ya hani. “Kel ölür, sırma saçlı olur; kör ölür, badem gözlü olur.” Diye… Mustafa Kalemli’yi hayırla yad eden Domaniç insanı ve siyasileri, nedendir ki; Günümüzde kendi siyasi parti milletvekillerini Domaniç ortak paydasında buluşturamıyoruz. Neden 27 nci dönem milletvekillerini bir Mustafa Kalemli gibi yad edemiyoruz. Neden seçilmişlerden Domaniç adına yararlanamıyoruz. Bu konuda Domaniç’in akil insanlarına, siyasi parti ilçe teşkilatlarına ve STK’larına büyük iş düşüyor. Bendeniz de dahil olmak üzere iğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıracağız. İyisiyle veya kötüsüyle Domaniç’e kazandırılan ve kaybettirilen değerlerden bizlerde sorumluyuz. Dogru Bilgilendirip, doğru Yönlendireceğiz seçilmişleri. Öyle olmasıda gerekmiyor mu ? Zaten.

Mustafa Yigit abimin gecen yazısına istinaden; “Allah var ben karışmam, korkağım, yalakayım, acizim suç ortağıyım demiyeceğiz….