Başkan çağrıda bulundu, vatandaşlar seferber oldu

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın sosyal medya hesabından çağrıda bulundu. Vatandaşlar çağrıdan sonra seferber oldu.

Dünya Çevre haftası nedeniyle Başkan Emin Taşgın, ‘Temiz Çevre Temiz Mahallem’ etkinliği için paylaşımda bulundu. Paylaşımın ardından 7’den 70’e genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle herkes evlerinin önünü kazma küreklerle temizledi.

Belediyelerin alışılmış rutin etkinlikleri dışında, herkesin kendi kapısının önünü temizlediği bu etkinlikte vatandaşlarda katılım sağlayınca ortaya güzel ve temiz görüntüler çıktı.
Başkan’ın çağrısı beldede farkındalık yarattı.
Etkinlik tüm belde mahallerinin halkı tarafından da olumlu karşılandı. Beldenin tüm mahallerinde çöpler toplandı, otlar kazıldı, süpürgeler ile temizlendi, itfaiye ekipleri tarafından sokaklar yıkandı.
Taşgın, “’Temiz Çevre Temiz Mahallem’ sloganı ile vatandaşlarımızdan rica bulunduk. Sağ olsunlar bu çağrımıza olumlu tepkiler vererek evlerinin önü de dahil olmak üzere tüm sokaklarımızı temizledi. Ilıcaksu mahallemizde havuzlarımız temizlenerek çocuk oyun parklarımızda tadilat ve tamirat işlerimizi hatta ışıklarımızı da yenileme imkanımız oldu. Bu vesile tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece tüm belde mahallelerimiz temiz ve bakımlı olacaktır” dedi.