GÜZEL DOMANİÇ GÜZELE LÂYIK DOMANİÇ

Cumleten Selamun Aleykum Güzel İlçemizin güzel yürekli ahalisi… Mübarek olarak addettigimiz 3 ayların sonuncusu Ramazan-i Şerif’e Elveda dediğimiz ve kimimizce mutlu ve umut dolu kimimizce hüzünlü geçen Bayramı karşılayıp kendimizce ona olan vazifemizi en iyi şekilde ifa etmenin huzuru ile onuda geçmişin tozlu raflarına uğurladık. Daha nice Mübarek gun ve geceleri bayramları sevdiklerimizle birlikte yaşamanın kısmet olmasını diliyorum. Ramazan ayının bereketi ve Ramazan Bayramı”nın guzelliğinden midir bilmiyorum lakin İlçe, belde ve köyleri olarak bizlere dopdolu bir bayram geçirmek nasip oldu.
En başta çiçeği burnunda Çukurca Belde Belediye Başkanımız Sayın Emin Taşgin ‘ın bir ilki gerçekleştirerek “Temiz Çevre Temiz Mahallem” sloganı ile düzenlediği ayrıca Muratlı Köyümüz Muhtari Sayın Cihan Ay’ın düzenlediği “temizlik seferberliği” takdire şayan idi gerçekten. Toplum olarak temiz bir çevre için temizliğé insanın önce kendi evinde ve mahallesinde başlaması gerektigini güzel bir etkinlik ile birlikte bizlere hatırlattılar.
Bizlere hem hatırtayıp hemde örnek oldukları için kendilerine İlçe belde ve Köylerimız adına cok tesekkur ediyorum. Ayrıca MuratlI Köyümüzde 5.si ,Çukurca Beldemizde de ilki düzenlenen Futbol Turnuvaları ise Bayramın bereketiyle birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesinde güzel bir rol üstlenmiş oldu.
Bu tür etkinliklere önderlik edenlere minnettar olduğumuzu da iletmek isterim ve daha da geliştirerek devam etmesini rica ediyorum.
Bu güzelliklerin yanında hüzünlü vedalar da olmadı değil. Allah’ın hikmeti işte…Biz insanoğlu neşeyi de hüznü de bir arada yaşarız.
Sessiz sedasız aramızdan ayrılan belki de vedalara yüreği hiç dayanmayan altın kalpli yufka yürekli İlçe Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürümüz Sayın Erkan Aras’ıda bana ayrılan bu köşemden kendi çapımda anmadan ve O’na veda etmeden geçemeyeceğìm.Güle güle Erkan Müdürüm… İyiki sizin gibi Güzel Yürekli Müdürü tanıma fırsatım olmuş… Gittiğiniz o diyarda Allah her zaman yar ve yardımcınız olsun Müdürüm.. Bu veda edenler kervanına maalesef bi kişi daha katıldı. ..
Pek tanışıklığımız olmasada uzaktan gördüğüm kadarıyla işine mesleğine sevdalı bir Domaniç Hizmetkârını da düzenlediği iftar yemeği ve kendince has vedası ile uğurladık.
Sanırım gorev yeri değişikliğinden dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın H.Raşit Taşkın’ı da istemeyerek de olsa gidenler kervanına kattik.
Bu hüzünlü vedalar ile birlikte güzellikler ise katmer katmer dizildi bu bayram haftasında inanın.. Karaköy de bir gelenek haline gelen, Çukurca Belde Belediye Başkanımızın ilkini duzenlediği devamlılığını arzuladığım toplu iftarlar resmen haftaya damgasını vurdu. ..
Emeği geçenlere teşekkürler, sizlere minnettarım. Domaniç için bu sütuna iki satır kelam karalıyorsak eğer Domaniç Belediye Başkanımız Sayın Sahvet Ertürk’ü de bu satırlar da anmadan geçmek olmazdı emin olun. Belediye Başkanımıza ayıp olurdu..
Çünkü İlçemizin göbeğindeki Selim Öztürk Parkı’nda ki yaptırdığı O eser tam Bizi, Domaniç’imizi anlatıyor gerçekten. ..
O Kıl Oba ÇadırI benliğimizi birebir yansıtmakta kanımca…Teşekkürler Sahvet Başkanım.. Sizden ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu haftanın en son ve bomba haberini affınıza sığınarak bilerek en sona sakladım. Bu haber neden Bomba biliyor musunuz?Ramazan Bayramı’nın 1.Günü İlçemize gelen Ak Parti Kütahya 2. Sira Milletvekilimiz Sayın İshak Gazel en son 2015 yılında gelmişti kendileri. Milletvekilimız İlçemize tekrar gelerek Kütahya İli sınırları icinde kalan Domaniç diye bir ilcenin olduğunu hatırlamış oldu böylece. Bu hatırlamasından dolayı İlçe Halkı olarak kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ve Çukurca Belde Belediye Başkanımız Sayın Emin Taşgın’ın ilkini duzenlediği 1.Geleneksel Toplu Bayramlaşma törenine bil fiil iştirak ederek Belediye Başkanı Sayın Emin Taşgın’i Onore ettiler.
Sayın Milletvekilimiz den ricamz şudur ki ziyaretlerinin arasını uzun tutmayip en kisa zamanda tekrar gelmeleri. Ve katıldığı toplantılarda verdiği sözlerin arkasında durup en kisa zamanda yerine gelmesi için çaba göstermeleri .. Umarım ki siz değerli Büyüklerimizden Çok şey istemiyoruzdur.
Ha şunu da unutuyordum az kalsın. Bayramın 3. Günü İlçemizde Düzenlenen konser mükemmel ötesi idi. Amma velakin İlçe Halkı olarak kavgasız gürültüsüz herkesin doyasıya eğlenebileceğibir konser olmadı ne yazık ki…
Dertsin tasasıź kavgasız gürültüsüz bu ve bunun gibi etkinlikleri ne zaman göreceğiz biz ..
Ha Domaniç… Soruyorum size.. Ne zaman göreceğiz? Herkes bi zahmet sabrına ve sinirine hakim olsun da güzel olan ne varsa bu hayatta müsade edin doyasıya yaşayalım .
Satırlarıma son verirken sizleri okurken yordu isem Afola… Bu başladığımız yeni hafta hepimize mutluluk ve huzur getirsin.
Kalın sağlıkla. ..