ALLAH VAR BİZ KARIŞMAYIZ (!)

Milletvekili maaşları kaç lira ? Üst mertebelere ulaşmış siyasilerin kaç para alır ? Belediye Başkanı, Dernek Başkanı, Genel Müdür, Kaymakam, Vali bunların aldığı ücreti sosyal haklarını bilir misiniz ? Sıradan vatandaş gibi yol parası, su parası, elektrik faturası öderler mi ?

Bu konuda çok bilgi kirliliği var. Ben bilmiyorum bilenlerin bildiği bilginin de doğru olduğuna inanmıyorum…
Hem bana ne Allah Var Ben Karışmam !!!

Seçim sürecine evdeki çoluk çocuğu unutup adayımızı kazandırmak için salya sümük, nefes nefese arkasından koşturduğunuz adayınız seçilince ne oldu. Emeğinize değdi mi ? Karşılığını aldınız mı ? Yok adayınız kaybedince o melek adayınız melek olarak mı kaldı çalıya çırpıya çıkan bir canavara mı dönüştü. Size teşekkür mü etti. Ben kazanacaktım senin yüzünden kaybettim diye seni mi suçladı?
Bunlar düşünen sorgulayan beyinlerin öz eleştirisi olsa da genelde son söz: ‘Allah’ından Bulsunlar Biz Karışmayız’ mı oldu !?

Bahçeden elmalarınızı çalan çocukları kovalarsınız, tezgâhtan mallarınızı çalanı kovalarsınız, Kapının önünde arabanızı çalanları polise şikâyet edersiniz. Peki Neden !?
Neden bunların peşine düşmek yerine diğerlerine yaptığınız gibi işi Allah’a bırakmazsınız ? Kuyruğunuza bire bir basılınca Allah hakkınızı aramaz diye mi korkarsınız !?

Hak etmediğini alana kısaca HIRSIZ denir. Peki senin oyunla hiç bir şey yapmadan maaş alan Vekil, Belediye Başkanı, Muhtar, Genel Başkan, Başbakan, atanmış Amir, Memur peki ya bunlar aldığı maaşın hakkını vermiyorlarsa, aldıkları maaşın karışıklığında masa başından kalkmıyor, makam arabasından çıkmıyor. Yattığı yerden senin kat be katın maaş alıyorsa bunlar ne oluyor !?

Hatta, bunlar bu maaşı alsın diye seçim sürecinde arkalarından koşturan sen, oy veren sen, haksız atanmışa göz yuman sen, kısacası hırsıza yardım ve yataklık yapan, çanak tutan, ses çıkarmayan sen ne dersin bu adaletsizliğe ???
Anladım; “Allah var biz karışmayız” diyorsun. “Korkağım, yalakayım, acizim suç ortağıyım diyorsun. Ya da!