Domaniç’te Muhteşem Bayram Konseri

Bu yıl beşincisi düzenlenen Bayram konserine ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Domaniç Ortaokulu bahçesinde düzenlenen konserde Murat Başaran, Banu Zorlu ve Yöresel Sanatçımız Osman Demiröz performansları ile meydana toplanan kalabalığı coşturdular.

Sandalye savaşları, protokol yerleri derken bir saat gecikmeli başlayan konser, sunucu Esma Ağralı’nın muhteşem sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşma yapmak için sahneye çıkan Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, konser ile ilgili sataşmalara cevap verdi.

Ertürk, “ Bu konserde kültürümüze ters sanatçılar var diye bize çok saldırdılar. Bir taraftan Domaniç tanınmıyor diye şikâyetçi olacaksın diğer taraftan, tanınmış sanatçılarımızın İlçemize gelmesini yanlış göreceksin. Domaniç’in tanınmasında başta Domaniç Gazetesi olmak üzere kim mücadele veriyor, kaç kişi elini taşın altına koyuyor !? Biz, kendimiz çalıp kendimiz oynayarak mı ilçemizi tanıtacağız. Bir Murat Başaran’ın ilçemizden bahsetmesi kaç binleri buraya taşıdı biliyor musunuz?  Üstelik bizim Kültür şölenlerimiz sırf yabancılardan oluşmuyor ki. Kültür Bakanlığından tescilli iki sanatçımız var. Osman ve Mehmet Demiröz kardeşler. Domaniç’in kültürü ve tanınırlığı için en çok çalışan bu iki kardeş de bizim kültür elçimizdir. Buraya davet ederek adımızın duyulmasını sağladığımız ulusal sanatçılarımız da bizim kültür elçimizdir. Rant peşinde koşturanlar bir Osman Demiröz kadar Domaniç için elini taşın altına koymuşlar mı ki bize saldırıyorlar” dedi.

Davetlileri selamlayan Başkan Ertürk konserlerin devam edeceğinin de altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

Konserde ilk sahne alan Domaniç’in sesi Osman Demiröz, muhteşem performansı ile Domaniçlileri yine coştururken ardından sahneye çıkan Ünlü dizi oyuncusu ve ses sanatçısı Banu Zorlu, milli duygularımızı da kabartan bir birinden güzel şarkıları ile coşturdu, zaman zaman halkı duygulandırdı.

Özellikle cep telefonu ışıkları eşliğinde söylediği “Memleketim” türküsü muhteşem bir görüntü oluşturdu.

Küçücük ilçe de bu kadar insanı karşısında gören Banu Zorlu sosyal medyadan binlerce Domaniçliye konser verdiğini duyurarak takipçilerine Domaniç’i tanıttı.

Sahnenin son kahramanı Domaniç Kültür Elçisi Murat Başaran’ın sahneye çıkması ile adeta Domaniç sallandı.

Alanı dolduran gençlerle birlikte Murat Başaran türküleri söyledi.

Konsere katılanlar Bayramın son gününde Murat Başaran’la kurtlarını döktüler.

Çukurca, Tunçbilek ve Seyitömer Belediye Başkanlarının da katıldığı konser, Belediye Başkanlarının Domaniç’in tanıtımına katkı sağlayan sanatçılara ve Domaniç Gazetesine verdikleri plaketlerle son buldu.