Çukurca’da büyük iftar

Çukurca Belediyesi öncülüğünde Çukurca Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Çukurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile belde halkının katkılarıyla ilk kez dev bir iftar programı düzenleyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

Çukurca Belediyesi tarafından organize edilen Çukurca Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Çukurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile belde halkının katkılarıyla düzenlenen iftar programına tüm belde halkının katılımı ile gerçekleşti.

İftar programı Çukurca Belediye binası önünde gerçekleşti. Programda, belde halkının yanında Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Kamu Kurum Amirleri, Muhtarlar, Ilıcaksu Mahallesi sakinleri, Küçükler Mahalle sakinleri ve Çukurcalı vatandaşların katılımı ile yapıldı.

Yaklaşık bin 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen iftar programın duası İlçe Müftüsü Kemal Akpınar tarafından yapıldı.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Beldemiz olarak Ramazan ayının manevi havasını hep birlikte solumak, birlik beraberlik duygularını pekiştirmek adına geleneksel iftar yemeğimizde bir araya geldik. Yemekte bir araya gelen misafirlerimiz ve belde halkımız sohbet etme fırsatı bulmasının yanı sıra manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği bu güzel ayda böyle bir iftar sofrasında gönül birlikteliğimizi güçlendirmenin mutluluğunu yaşadık. İftar yemeğimizde teşrif ederek bizleri onurlandıran ve maddi manevi katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.