RUHUMUZA BİR FATİHA

Aslında ortak paydamız Domaniç

Her türlü kutuplaşmayı, farklılığı bir kenara bırakıp eriyip giden Domaniç’e hiç olmazsa turizm adına nefes aldırabilirmiyiz?Domaniç’in iklimini zengin doğal kaynaklarını, doğasını, tarihini, cazibe merkezi haline getirme gayreti içinde olmalıyız. Eski Domaniç’in ilkel takım tutar gibi adam tutma, parti tutma hastalığından kurtulmalıyız, kabuğumuzu kırıp artık dünya ile entegre olmalıyız, ilkellikten çıkmalıyız.

Mustafa YİĞİT Abimin Geçen haftaki “YARIN ÇOK GEÇ OLACAK! Başlıklı yazısını tekrardan okumasını tavsiye ederim Domaniç’in etkili ve yetkili kişilerinin. Geçen haftaki yazısında belirttiği gibi BEN olmaktan kurtulup BİZ DOMANİÇ’liler olmalıyız. Siyasetin kinini bir kenara bırakıp en güzel günlere beraber yürümeliyiz. Domaniç’i beraber çıkarmalıyız düzlüğe…

Genç nüfusumuzun ve iş gücümüzün diğer ilçelere göçtüğü, kalanlarında taşımalı bir halde götürüldüğü, ortalama her gün bir kişinin ilçemizden göç ettiği, yollarımızdan hala tehlikeli maddelerin ( Asit ) kamyonlarının geçtiği, Domaniç’e gelen yerli ve yabancı turistlerin bir TL bile katkı sunmadan, ruhumuza bir fatiha bırakıp gittiği, 2018 yılında, Şu anda ki hastanenin bulunduğu yerde yeniden yapılacak olan yeni hastane, bodrum, zemin, 1 kat ve teras olmak üzere 3143 m2 kapalı alana sahip olacak. Acil Ünitesi, 112 Acil İstasyonu, 6 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, röntgen görüntüleme, Diş Ünitesi, Halk Sağlığı ve Toplum Sağlığı Birimleri, 10 yataklı hasta servisi ile kafetarya ve sosyal alan içerecek olan hastanenin yapım ihalesi aşamasına geçilemeden unutulduğu bir Domaniç’te yaşıyoruz.

Unutulmamalıdır ki; İnsan bir vazifeye gelirken herşeyi hesap ederek gelir. Görev alırken; Evimizden, eşimizden, işimizden, cebimizden vesaire…Temsil noktasında iken ben yoruldum üzüldüm gibi hissiyatlar yansıtmak yaşadığımız bölgede halkı üzer ve derinden yaralar. Layık olduğu gibi iş görmek lazım, nerede temsilci olduğun önemli değil.

Elhasılı kelam Domaniç elden gitti gidecek bizler Domaniçliler olarak hala sen ben kavgası veriyoruz. Nasrettin Hoca hesabı yorgan gitti mi, kavga da biter, yoksa ortada sap gibi kalırız. Şimdiden Domaniç’in ruhuna Fatiha okumayalım o zaman…