Berçinli Mustafa Kocabaş’ın oynadığı takım Türkiye Şampiyonu

Altınordu U15 Takımı, Beşiktaş ile oynadığı Türkiye Şampiyonası finalini penaltılarla 4-3 kazanarak sezonun ilk şampiyonluğunu elde etti.

Süper Amatör Kümede mücadele eden Yenicespor altyapısında, 2 senedir forma giyen Berçinli Mustafa Kocabaş, İzmir’in TFF 1. Lig takımı Altınorduspor 3 yıldır forma giyiyor.

Türkiye’de altyapı devrimi yapan ve Avrupa standartlarındaki sistemiyle geleceğin yıldızlarını yetiştirme hedefine emin adımlarla giden Altınordu, Yenicespor’da iken Mustafa’yı takip edip; sonunda renklerine bağlamayı başardı.

Altınordu’da 3 senedir forma giyen Berçinli Mustafa Kocabaş’ın babası Murat Kocabaş, Domaniç’te yaşayan ailelerin spora önem vermesi gerektiğini vurgulayarak, “Domaniç’ten de artık bir yıldız çıksın” dedi. Kocabaş oğlu ile gurur duyduğunu belirtti.

18-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 2018/2019 spor toto gelişim ligleri elit u15 Türkiye şampiyonasında yapılan grup maçlarından Altınordu ve Beşiktaş finale çıktı.

Altınordu ve Beşiktaş arasında oynanan final maçında normal süre 1-1 biterken. Penaltılarda Altınordu Beşiktaş’ı 3-2 yenerek Türkiye şampiyonu oldu.

Grup maçlarında Berçinli Mustafa Kocabaş Gençlerbirliği ve Ankara gücü maçlarında birer gol attı.