Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Almanya ve Romanya’ya gitti

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Erasmus+ Hareketlilik Programı kapsamında Almanya ve Romanya’ya gitti.

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Erasmus+ Hareketlilik Programı kapsamında Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Kütahya’dan Soğuk Hava Depolarının Modernizasyonu Stajı” isimli projesiyle Almanya’nın Dorsten ve Romanya’nın Bükreş şehirlerine gittiler.

Projenin ilk akışı 3-16 Mart tarihleri arasında 7 öğrenci ile Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme öğretmeni Uğur Kalyoncu’nun katılımıyla Almanya’nın Dorsten şehrine yapıldı. Projenin ikinci akışı ise 14-27 Nisan tarihleri arasında Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı 7 öğrenci ve okul müdür yardımcısı Zeynep Elma’nın katılımıyla gerçekleşti. Her iki programda iki haftalık staj eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını alarak döndüler.
Bu projeyle öğrenciler mesleki bilgi ve becerilerini geliştirirken tarihi ve kültürel gezilerle de farklı yerler tanıma imkanı buldular.

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erkan Rüstemoğlu öğrencilerin mesleki ve sosyal gelişimlerini destekleyecek fırsatlar sunan farklı projelerin önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında da devam edeceğini belirtti.