Kurtoğlu, “Biyopolitik savaşlar başladı”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu DPÜ Hayme Ana Bilim Kültür ve Sanat Topluluğu tarafından MYO Osmangazi Konferans Salonunda gerçekleştirilen “BİYOPOLİTİK BİR SİLAH OLARAK “ÖLÜM TOHUMLARI” Savaşları konulu konferans düzenlendi.

Ramazan Kurtoğlu’nun iklim, su, gıda, GDO ile sağlık istihbaratı konularına eğilen ve yeni kitabı “Biyo-Politik Savaşlar” konulu konferansında yediğimiz ekmek ve yiyeceklerde, içtiğimiz içeceklerde nasıl bir oyunlar oynandığını somut deliller ile öğrencileri anlattı.

Soru cevap şeklinde devam eden konferansın ardından Dr. Ramazan Kurtoğlu ile birlikte katılan işadamı Ercan Kutlu da, paranın fonksiyonunu anlatarak, finansal piyasaların işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Yoğun katılımın olduğu ve ilgiyle izlenen konferansın ardından Kurtoğlu, öğrenci ve öğretim elemanlarından gelen soruları cevapladı.

Konferansa, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitimciler ile öğrenci izledi.

Domaniç Hayme Ana MYO Müdürü Öğr.Grv. A. Bülent Gül, Ramazan Kurtoğlu ve Ercan Kutlu’ya günün anısına hediye takdim ederek, teşekkür etti.