Hayme Ana MYO’dan Ankara’ya teknik gezi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu DPÜ Domaniç Hayme Ana Bilim, Kültür ve Sanat Topluluğu’nun organizasyonuyla gerçekleştirilen teknik gezi ile Bilgi Yönetimi öğrencileri Ankara Milli Kütüphaneyi gezdiler.

Domaniç Hayme Ana MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Grv. İlker Vural, gerçekleşen teknik gezi ile öğrenciler, Milli Kütüphanede üniversite hayatlarında edindiklerin bilgileri uygulama alanları konusunda tecrübe sahibi oldular dedi.

Öğr. Grv. İlker Vural, ” Bilgi ve bilgi teknolojilerinin zirvede olduğu bilgi yönetimi çağında öğrencilerimizi en iyi biçimde yetiştirme hedeflerimiz ve vizyon kazandırma doğrultusunda derslerde teorik olarak kendilerine verdiğimiz bilgileri, uygulamada nasıl işlediğini göstermek, arşivleme, dosyalama, bilgiye erişim ve kaynaklara ulaşım konusunda izlenen süreçleri uygulamalı olarak göstererek, onları hayata en iyi biçimde hazırlamak için teknik geziyi Rektörlüğümüz ve Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığımızın destekleriyle okul olarak düzenliyoruz.” dedi.

Gezide 1. Meclis, TBMM Kurtuluş Müzesi, Anıtkabir, Hacıbayram Veli Cami ve Türbesi, Ankara Kalesi, Hamamönü, Göksu rekreasyon alanı gibi kültürel ve tarihi mekanların gezildiğini belirtti.