HOŞGELDİN HIDIRELLEZ HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN. .

Cümleten Selâmün aleyküm Hayırlı Günler Hayırlı Ramazanlar .. Yine Bendeniz…Dilimin ve kalemimin döndüğünce iki satır karalayacağım amacım bi hoş seda bırakabilmek acılarıda güzellikleride bir arada yaşatan koskocaman bi han olan bu Dünya’ya.. Okuyanlara Okuma zahmetinde bulunanlara Selam olsun..Bu hafta sonu pazar günü malumumuz geleneksel hale getirdiğimiz veya getirmek için çırpındığımız ilçemizin ve tek beldemizin adının sadece haritada yazıldığından ibaret olmadığını ispat etmeye çalışarak geçirdiğimiz HIDIRELLEZ Şenliklerinin olduğu haftaydı..Eskişehir’den gelen Sultan Okçuluk Klübüyle,İnegöl Mehteran Ekibiyle İlçemizin Halk Oyunları Ekibiyle yüreklere dokunan kalabalık ve güzel bir etkinlik oldu kanımca. Bu seneki Hıdırellez Şenliklerini her Hıdırellez de olduğu gibi yağmuruyla bereketiyle kutladık bu güzel etkinliğimizi. .
Horasan Erenlerinden Çukurca’mızın mihenk taşı can damarı olan Selim Dedemizin etrafında çocuklarI ve torunları olarak toplandık ve onu dillerimizin döndüğünce dualar ile andık…
Ve gökyüzü dualarımızı duyduğunu gösterircesine rahmetiyle bereketiyle yıkayıp pir-u pak etti bizleri. ..Sanki bu yağmur ile günahlarımızdan ve hatalarımızdan arındırdı,yeni doğmuş bebekler misali günahsız ve masum olduk. .Bu HIDIRELLEZ Şenliklerine emeği geçenlere şahsım, beldem ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Ve bir dipnotu da şuraya koymadan da edemeyeceğim. Bu Şenlikler Seçimlerin bittiğini ve herşeyin normal hale döndüğünü dostane ve kardeşçe birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam ettiğmizin bi kanıtı bence..Umuyorum yıllar boyunca da birlik ve beraberlik içinde yaşayacağız.
Ayrıca Bu hafta 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifi’in İlk haftası.. Yine ömrü vefa edenler olarak Bu Mübarek Ay’a kavuştuk, Şükür Elhamdülillah. Kavuşanlara ne büyük müjde ne büyük umut, insanların kendine çeki düzen vermesi için ne büyük fırsat değil mi?Kavuşamayanlarımıza da gani gani Rahmet Olsun İnşallah. .. Şu 29 gün boyunca dini bütün mümin, pür-ü pak Müslüman olacağız ya işte o bile güzellik bizim için…Tabi bunu anlayana ve idrak edebilene..
11 ay ne halt ettik ise hatırlayıp Af dileyeceğiz Yüce Allah’tan .Unuttuğumuz ne varsa hayata dair hafızamızı yoklayacağız.Yıktığımız viran ettiğimiz gönüllere girmeye çalışacağız.E bi de şu var ki…Düşündükçe insanın içi ürperiyor gayri ihtiyari, ya bu fırsatı yakalamaya zamanımız olmasaydı?O fırsatı bulamayanlar da var elbette..Allah Affetsin. ..Ramazan -Şerif geldi çattı.E biliyoruz ki bu mübarek ay sabır ayı huzur ayı. Ve bizler her sene yaptığımız gibi bu mübarek ayda 1 ay boyunca din-i bütün Müslüman olup elimize belimize ve dilimize sahip olacağız kendimize ve çevremize daha bi itina göstereceğiz. Ve bizim için benliğimiz ile nefsimiz ile savaş vereceğiz. Bu savaşta ne kadar mücadele edersek Galibi biz olacağız.
Velhasıl Kelam Ramazan gelmiş hoş gelmiş bize sefalar hoşluklar getirmiş. Bunu bizim anlamamıza vesile olan Rabbimize şükürler olsun.Biraz daha sabır biraz daha gayret edelim de Bu savaşın galibi biz olalım Aaaa!! Dostlar sabır taşlarımızı çatlatmadan saygıyla sevgiyle bu mübarek aya layık bir kul olmaya çalışalım.Günler geçer, aylar geçer, daha neler neler geçer.Baki kalan bu fani dünya da hoş bir seda bırakabilmekmiş.
İşte asıl mesele bu…RABBİM fanı alemimizi de baki alemimizi de hayr eylesin.Ramazan -I Şerif’imimiz hayr olsun…Hayırlara vesile olsunİNŞALLAH…