Dumlupınar’dan Domaniç ziyareti

Cumhuriyetin yeşerdiği Dumlupınar ilçesi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu ve Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu idare yönetimi ve öğrencileriyle birlikte Kuruluşun Toprağı Domaniç’i ziyaret ettiler.

Yaklaşık 50 kişilik grup, Domaniç Belediyesi Kültür Evi Sorumlusu Arkeolog Nil Bal tarafından gezdirilirdi. Ziyaretleri kapsamında, Hayme Ana Türbesi, Mızık Çamı ve Sarıkız gibi tarihi alanlar gezdirildi.

Domaniç Belediyesi Kültür Evi Sorumlusu Arkeolog Nil Bal, “Orta Asya’dan Anadolu’ya göç ederken eşi Süleyman Şahı kaybeden, Türk kadının öncüsü olan Hayme Ana’nın Türbesi’ni ziyaret ederek başlayan gezimizin ardından Domaniç Belediyesi Kültür Evi’ni gezen misafirlerimiz tarih kokan Kültür Evimizi çok beğendiklerini söylediler. Kültür Evi’nde ayrıldıktan sonra Osmanlı Devletinin Kurucusu Osman Gazi’nin dallarında sallandığı Mızık Çam’ına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Misafirlerimizle buradan, Sarıkız Mesire Alanına geçtik ve burada piknik yaptık. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu Müdürü Sayın Fatma Işık Hanım kendilerinin ve öğrencilerin Domaniç’i çok beğendiklerini ifade ettiler. Ayrıca bizleri de Dumlupınar’a davet ettiler. Nazik davetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz” dedi.