Asırlık gelenek Selim Dede’de devam ediyor

DCIM/100MEDIA/DJI_1909.JPG

Selim Dede Mesire Alanı’nda bir asırdır yöre halkı tarafından kutlanan, 2010 yılından sonra SESADER ile Belediye organizasyonuyla geleneksel olarak düzenlenen hıdrellez şenliği, olumsuz hava koşullarına rağmen binlerce kişinin katılımıyla dokuzuncu kez gerçekleştirildi.

Bu yıl etkinliğinin tamamını üstlenen Çukurca Belediyesi, halka pilav ve ayran ikramında bulundu. Program, Kur’anı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunmasıyla başladı.

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, İnegöl Mehter Takımı gösterilerini sundu. Domaniç yöresine ait halk oyunları sergilendi.

Programın sonunda, Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk takımı gösterileri ayakta alkışlandı.

Program içerisinde konuşan Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Selim Dede Mesire alanında yaklaşık bir asırdır yöre halkından geleneksel olarak kutlanan ve 2010 yılından itibaren organize bir şekilde Belediye destekli Selim Dede Hıdrellez şenliklerine yine bir kez daha 9. kez kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu vesile tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Program, vatandaşların yöresel oyunları ile son buldu.

Programa, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Seyitömer Belediye Başkanı Halil Öztürk, Kuruçay Belediye Başkanı Erhan Demiray, Kamu kurum amirleri, STK Temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.