Kep Töreninde Okulumuzu Yalnız Bıraktık

Gidenlere arkasından ağlamayı, eleştirmeyi seven Domaniç, Hayme Ana Meslek Yüksek Okulunda ki kep töreninde okulumuzu yalnız bıraktı.

Dumlupınar Üniversitesi Hayme Ana Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen kep törenine Domaniçli siyasiler ve sivil toplum örgütlerinden kimse katılmadı.

Mezun olan öğrenciler bomboş salonda diplomalarını alırken, Okul Müdürü Bülent Gül yaptığı açılış konuşmasında, “Okulumuzun en büyük eksikliği KYK yurdu. Bunun haricinde Ülke çapında olmayan eğitimleri veren okulumuz elindeki imkânlar çerçevesinde başarılı bir okul. Öğrencilerimize her türlü staj desteği verebiliyoruz. İş imkânı sağlayabiliyoruz. Ama son olaylardan sonra veliler çocuklarını özel yurtlara vermek istemiyor. Her gelen veli KYK yurdu soruyor o da bizde yok” dedi.

Vali Yardımcısı ve Kaymakam Vekili Ali Bezirgan ile Belediye Başkan vekili Kemal Sert de yaptıkları konuşmalarıyla mezun olan öğrencileri tebrik ederek, gelecek hayatlarında başarı dileklerinde bulundular. Eğitimin hayat boyu devam ettiği hatırlatmasını yaptılar.
Düzenlenen programda, Domaniç Hayme Ana MYO’ya katkı sağlayan Kurum, Kuruluş, STK temsilcilerine ve kişilere Okul Müdürü Öğr. Grv. Bülent Gül, Okul Müdür Yardımcısı Öğr.Grv. İlker Vural, Dr. Öğretim Görevlisi Filiz Yüksel, Okul Sekreteri Ali Gezer tarafından teşekkür belgesi verildi.

Vali Yardımcısı Ali Bezirgan, Belediye Başkan vekili Kemal Sert, Okul Müdürü Bülent Gül ve akademisyenler tarafından dereceye giren ve mezun olan öğrencilere başarı belgelerinin verilmesinin ardından, kubbe altına geçen öğrenciler müzik eşliğinde hep birlikte keplerini yükseklere fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.