Domaniç’te Traktör 2 Can Aldı

Sefa Köyü kum ocağından kum getirirken, traktörün kontrolünü kaybeden İlçemiz esnaflarından Ayakkabıcı Salim lakaplı Salim Uyar (63) ve yanındaki Afgan uyruklu 21 yaşındaki Muhammed adındaki bir genç hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, kendine ait inşaatı için Domaniç İlçe Merkezine 5 Km uzaklıktaki Sefa Köyü kum ocağından özel traktörü ve küçük römorku ile bir haftadan beri kum taşıyan Salim Uyar, son kumu inşaata ulaştıramadan hayatını kaybetti.

İddiaya göre 2 gün önce yanında çalışmaya başlayan ve Afgan Uyruklu olduğu iddia edilen Muhammed adında ki gençle kumu sarıp ana yola çıktıktan sonra yokuş aşağı ilk virajda traktörün kontrolünü kaybetti.

Yolun sağındaki şarampole devrilen traktörün altına düşen Salim Uyar arka tekerin altına kalarak can verirken, Afganlı gençte ters kapanan römorkun altına kalarak hayatını kaybetti.

Olayı, Domaniç Belediyesi Ekipleri aynı kum ocağına kum alamaya giderken tesadüfen görerek 112 ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen belediye kepçeleri tarafından traktör ve römork kaldırılarak altından çıkarılan cesetler, Savcılığın incelemesinden sonra  Domaniç İlçe hastanesine kaldırıldılar.

Domaniç İlçe Jandarması olay ile ilgili inceleme başlattı.