GÜN DOMANİÇLİ OLMA GÜNÜDÜR

Öncelikle Nisan ayı bitip, Mayıs ayına yol alırken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da geride bıraktık.

Milletler geleceğini çocuklarına verdikleri eğitim sayesinde kurarlar. Çocuklar; aile, okul ve çevreden aldıkları eğitimle milli kültürlerini geleceğe taşırlar. Velhasıl, 23 Nisan öksüz ve yetim çocukların dualarıyla, Türk milletinin bɑğımsızlığını tüm dünyɑyɑ hɑykırdığı, Türk tɑrihinin önemli dönüm noktɑlɑrındɑn birisidir. Bu anlamda başta şehit ve gazi çocukları olmak üzere tüm dünya çocukların geçmiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, bir gün olması temennisiyle başta İnegöle gidip gelen bütün işçi arkadaşlarımın ve tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlu olsun.

Farkında mısınız ? Aklı karışık insanoğlunun gündemi ne olursa olsun, toprağın kendi gündemi vardır ve hiç şaşmaz. Geçecek hafta Hıdırellez. Hıdırellez, baharın kutlandığı, yazın karşılandığı bayramlardandır. Yeşillik bayramıdır. Bahar bayramları içinde yer alır. Mevsimlerin en heyecanlısı, dirilişin mucizesi ilkbahar geldi. İçimizde kıpırtılar artmaya, küçükten cıvıltılar duyulmaya başladı. Bütün canlılar daha istekli daha heyecanlı. Tabiat rengarenk. Toprak kıyamda. Kısacası, Umutlar yeşeriyor, hayat biraz daha toz pembe oluveriyor.

Nisan ayında Domaniç’in çevresinde şenlikler şölenler törenler gırla giderken henüz Domaniç’te bir hareketlenme yok. Ama Çukurca’da 05 Mayıs Pazar günü SASADER’in geleneksel hale getirdiği ve Çukurca Belediyesininde geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu geleneğe sahip çıkarak, Domaniç Halk Eğitim Folklör gösterisi, İnegöl Mehter Takımı gösterisi ve Eskişehir Sultan Atlı Okçuluk ekibi gösterilerini programa katarak, gerçekleşecek olan Hıdırellez törenlerine Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşkın beyin davetini aldım. Sağolsunlar. Festival ve şölen, fakiri ilçemize biraz olsun hareketlilik getirecek inşallah.

Ey Domaniç’in güzel insanları! Bahar geldi, bahar… Moral’inizin yerine geleceği mevsimdir…Yenilenmenin değişimin tam zamanıdır… Kendimize de zaman ayırmalıyız. Unuttuğumuz güzellikleri, duyguları yaşamalıyız. Domaniç’in tatlı baharını kaçırmamalıyız. Vakit geç değil.

Farkında olmalı insan… Baharın, kendisinin, hayatın, olayların, gidişatın farkında olmalı… Ömür dediğin üç gündür. Dün geldi geçti, yarın meçhul. O halde ömür dediğin bir gündür, o da bu gündür. Gün Domaniçli olma günüdür.

Velhasıl, Gün biz Domaniçliler için; ayrışma, kutuplaşma, kısır siyasi çekişmelerle birbirimizi yıpratma günü değil; kaderde, tasada ve kıvançta bir ve beraber olma günüdür. Gün; yangından mal kaçırma günü değil, yangını birlikte söndürme günüdür. Bizlerin kültürel, dostane, abilik, kardeşlik ve akrabalık bağları “hasar” görürse bundan iktidarıyla, muhalefetiyle Domaniç’ten başlayarak 80 milyon hepimiz zarar görürüz.

Bizler DOMANİÇLİYİZ, her şeye rağmen Domaniçli olmaya ve kalmaya adayız. Ve Domaniç demeye devam edeceğiz.