BİZ DEDİK BİZİMKİLER KARŞI ÇIKTI BAŞKALARI YAPTI

Atalarımız; “ Nerde Hareket Orda Bereket” demiş. Hareket varsa birileri bir şeyler yapıyordur. Gönül isterdi ki her köyümüz kendi özelliğini taşıyan bir konuda, her yılın bir günün de festival yaparak, köyde yetişen ürününü tanıtsın, reklamını yapsın.

Sarıkız’da alabalık, Muratlı’da üzüm, Sefa’da çilek gibi. Tarihsel önemi olan köylerimiz de var bizim. Çarşamba’da Hayme Ana, Çukurca’da Selim Dede, Karaköy Şehit Savcı Sarı Batu Bey, Domaniç’te güreşler gibi.

Hatta yapabileceğimiz o kadar çok etkinlik var ki daha.
Yıllardır yazarçizer, yetkililerden rica eder bazen de yalvarırız…Dünyanın ilk Ebe Çadırının kurulduğu Ebe Çamlığında bulunan Ebe Hatun Türbesinde Yılın Ebesi etkinliği, Hayme Ana Türbesi’nde Anneler Günü Etkinliği ve baharda Kayıların Domaniç’e göçü.Okuyucularımız bilirler. Yıllardır yaza yaza eski Sivrice tepesinin adını Ertuğrul Gazi Tefekkür Tepesi olarak değiştirilmesini sağladık. Burada da bir etkinlik yapılabilir. Kurbağalarımız, dağda yürüyüş etkinliği derken her tarafa bir hareket gelir ve hareketin bereketini tüm Domaniç olarak görürüz.

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru Hayme Ana Şenlikleri Baharda yapılsın dediğimizde birkaç kişinin haksız saldırısına uğradık.

Bizler, sığ tartışmalarla vakit harcarken Tavşanlı hemen hareket geçti ve bu yıl ilkbahar şenliğini hemen düzenledi.

Bizim fikrimize, bizimkiler karşı gelerek şevkimizi kırarken, yine başkaları bizim fikirlerimizi değerlendirip birinci bahar etkinliğini düzenleyerek, tanıtımını yaptı paraları kaptı.

Biz mi? Biz hala bir birimizin aşına su katmaya, bir birimizin kuyusunu kazmaya, bir birimizle dalaşmaya devam ediyoruz.

Kapımızın önündeki ekmeği tepip İnegöl’de, el kapılarında karın tokluğuna iş arıyoruz.

Allah vergisi bir sürü imkâna ve ayrıcalığa sahip ilçemiz de zar zor yapabildiğimiz etkinliklerden Selim Dede Hıdrellez etkinliği bu yıl Ramazan Arifesinde 5 Mayıs Pazar günü Selim Dede’de yapılacak.

Yapılacaklara engel olunuyor bari yapılanlara sahip çıkalım ve hepimiz bu Pazar Çukurca Selim Dede’de bulaşalım!