Dr. Selçuk Çetin ile gururlandık

28 Nisan Pazar akşamı Tv24 ekranlarında yayınlanan ve tarihçi yazar Koray Şerbetçi tarafından hazırlanıp sunulan “An ve Zaman” programına, kendisi Domaniçli bir akademisyen olan Adli Tıp Uzmanı Dr. Selçuk Çetin konuk oldu.

“Padişah ölümleri” konulu programda, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Prof.Dr. Alpaslan Demir ile aynı üniversitenin Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Selçuk Çetin tarafından tarihi ve adli tıbbi bazı bilgiler paylaşıldı.

Osmanlı padişahlarının ölüm şekilleri, ölümleri üzerindeki şüpheler, cenazelerinin nasıl korunduğu, tahnit işlemleri gibi konularda sohbet tadında bir program gerçekleştirildi.

Selçuk Çetin Kimdir?

1984 Domurköy doğumlu olan Selçuk Çetin, 2008 yılında Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2009-2013 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı. Daha sonra 2013-2015 yılları arasında Adli Tıp Kurumu Kayseri Adli Tıp Şube Müdürlüğünde mecburi hizmetini tamamlayarak 2015 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Yrd. Doç. kadrosuna atandı. Buradaki öğretim üyeliğinin yanında 2016-2019 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı, Tıp Fakültesi eğitim komisyonu üyeliği, öğrenci koordinatörlüğü, Deneysel Tıp Araştırmaları Birimi yöneticiliği gibi idari görevlerini de halen devam ettirmektedir. Tıp Fakültesindeki görevlerinin dışında Tokat Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyonu teknik kurul üyeliği, Tokat Valiliği Çocuk Koruma Komisyonu üyeliği, Tokat Tabip Odası Onur Kurulu Başkanlığı, Tokat Türk Ocakları yönetim kurulu üyeliği ve üst kurul delegeliği bulunmaktadır. 2015 yılından bu yana Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde görevini sürdüren Çetin, yoğun iş yaşamından fırsat buldukça doğup büyüdüğü köy olan Domurköy’e gelip memleketi Domaniç’i ziyaret etmektedir… Evli ve 1 çocuk babası olan Selçuk Çetin, iyi derecede İngilizce bilmekte ve aynı zamanda Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Adli Biyoloji doktora eğitimine ve Anadolu Üniversitesi Tarih bölümünde lisans düzeyinde eğitimine devam etmektedir.