KİM SALDI BU EŞEKLERİ???

Eşek ağaca bağlıydı!! Şeytan geldi ve ipini çözdü!! Eşek, komşunun tarlasına girdi, kuru ve yeşil yemeye başladı !! Tarla sahibi çiftçinin karısı eşeği gördü ve tüfeğini çıkartarak eşeği öldürdü !! Eşeğin sahibi tüfek sesini işitti, baktı ki eşeği ölmüş, sinirlendi, çiftçinin karısı üzerine kurşun boşalttı!! Çiftçi döndü, karısını ölmüş bulunca, tüfeği aldı ve eşeğin sahibini öldürdü… Eşeğin sahibinin oğlu, babasını ölmüş bulunca, silahı aldı tarla sahibi ve büyük oğlunu öldürdü…haber tarla sahibinin ailesine ulaştı, hepsi silahlarını aldılar ve eşek sahibinin çiftliğine hücum ettiler, evde kim varsa öldürdüler ve ellerine geçirdikleri her şeyi yaktılar !!!!
Şeytana soruldu: sen ne yaptın..!!
Şeytan dedi: hiç…ben sadece eşeği saldım..
Son zamanlarda yaşanılan olaylar tam da bu anlatılan hikayedeki gibi yaşanılmaya başladı. Ne hikmetse birileri bu güzel vatanımızda eşekleri yavaş yavaş kademeli olarak salmaya ve bazı şahısları da saldığı bu eşeklerin çobanı yapmaya başladı.
Nacizane tek korkum bu provokatör olayların ilçemiz Domaniç de de meydana gelmesi… Ama şunun farkındayız ki bizler akl-ı Selim insanlarız hiç bir zaman bu olayların çıkmasına mahal vermeyiz ,vermeyeceğiz de. Domaniç; sen sen ol sakın bu şeytanın saldığı eşeklerin birinin kuyruğuna yapışma…Arkasından gitmeyi aklının ucundan dahi geçirme. .. Ben Domaniç olarak senin böyle bi düşünceyi aklının ucundan dahi geçirmeyeceğini iyi bilirim. Ayrıca malum bu hafta 23 Nisan TBMM’nin açılışını 99 yılı.. Bu güzel ve özel gün hiç bir dünya devletinde olmayan özelliği taşıyor ve bu özel gün çocuklarımıza armağan edildi. Uzun süredir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor. Bu güzel vatan toprakları bize çocuklarımızdan emanet ve bu emaneti sahibine en güzel şekilde teslim etmek bizim boyun borcumuz. Ha hayatımızda belki eksikliklerimiz çok bazen gün bir öğün üç diyerek tencereyi nasıl kaynatacağımızı düşünüyor yada günü birlik yaşıyoruzdur kim bilir. . Ama yine de bu güzel memleket ha bi eksik ha bi fazla ama yaşamaya da değer… Çünkü Bizim Memleketimiz Uzun lafin kısası. . Kim bu eşekleri saldıysa meydana bi zahmet alsın toplasın nasıl saldıysa artık eşeklerini… Ayrıca hiç ummadı bir anda saldığı eşekler olmadık yerlerinden ıssırabilir Maazallah. .
O zaman da “bu eşekler beni niye ısırdı?” diye sual edip de sağına soluna saldırmasın.
O eşeklerin yularından tutup da damına koyan bile bulunmaz. Bilesinİz. ..
Her daim bilir ve inanırım ki bu güzel diyarı koruyup kollayan “Yüce Bir Yaratıcı” var.
Güzel Memleketim Domaniç’im emanet olunanların En Yücesi’ne emanetsin.
Kal Sağlıcakla…