Bir Domaniç Efsanesi Mustafa Kalemli

KÜTAHYA VE GENELİNE GETİRİLEN KAMU BİNALARI VE ÇEŞİTLİ HİZMETLER:

Kütahya’nın gelmiş geçmiş İline en çok hizmet eden Milletvekili Doç. Dr. Mustafa Kalemli, 8 yıllık başarılarla dolu vekillik döneminde ANAP Hükümetli içerisinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı, İç İşleri Bakanı, Orman Bakanı ve TBMM Başkanı olarak görev aldı.

 

Bakanlığı süresince Kütahya’ya, 6 İlçe varken Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık, Pazarlar ve Şaphane’yi ilçe konumuna getirerek İlçe sayısını 13’e yükseltti. Ayrıca İlçelere yeni belde belediyeleri ekleyerek belediye sayısını da yükseltti. Bazı mezraların Köy statüsüne aldırarak Kütahya’da toplam köy sayısını 601’e yükseltti.


Ayrıca Tekel Başmüdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü, Dumlupınar Üniversitesi, TKİ-Seyit Ömer Linyitleri Müessesesi, Ziraat Bankası Kapanaltı Şubesi, Gediz, Simav ve Tavşanlı İlçelerine Emniyet Müdürlükleri, Termal Turizmi İçin, Ilıca, Eynal, Murat dağı, Termal Turizm Bölgesi İlan edilmiştir. Ayrıca bir sürü ilçeye yeni okullar, ETİBANK 100.YIL GÜMÜŞ MADENİ İŞLETMESİ, TEK Seyitömer Termik Santrali Ünitesi, KÜMAŞ Refrakter Tuğla Tesisi, Kütahya Gübre Sanayii Derişik Nitrik Asit Tesisi, Çavdarhisar Sulama Barajı, Gediz Gümele Göleti, Tavşanlı Kayaboğazı Sulama Barajı, Altıntaş Beş Karış Barajı, SSK Yoncalı Hidrotermal sağlık tesisi, Simav Eynal termal Tesisi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kamp Merkezi ve İdare Binası, Domaniç-İnegöl- Bozüyük Yolunun bitirilmesi yapılan hizmetlerin sadece 4/1 ni oluşturmaktadır.

DOMANİÇ’E GETİRİLEN HİZMETLER:

Sağlık Merkezi, İlkokul, Ortaokul, Lise, Köy Hizmetleri Bakım Binası, Ceza Evi, Memur Lojmanı, Jandarma Binası, Tarım İdare Binası ve Lojman Yapımı, PTT Santral Binası, TV Aktarıcı İstasyonu, Teleks Ankesör Manuel Santrali, Otomatik Santral Tesisi, İmar Planı yapımı, İçme Suyu yapımı gibi yatırımlar için 8 milyar 465 milyon 828 bin liralık yatırım sadece Domaniç İlçe merkezine yapılmıştır.

Ayrıca Tüm Kütahya il merkez ve ilçelerine bağlı köylere olduğu gibi İlçemiz Domaniç’in tüm köylerine de ayrı ayrı tüm ihtiyaçları için milyarlık hizmet getirilmiştir…