Başkan Ertürk Mazbatasını aldı, kurban kesti

31 Mart mahalli idareler genel seçimlerinin ardından MHP’den tekrar Domaniç Belediye Başkanı seçilen Sahvet Ertürk, mazbatasını aldıktan sonra kurban kesti.


Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk mazbatasını aldıktan sonra Cuma namazı sonrası belediye önünde kurban kesti. Mazbata törenine, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Tunçbilek Belediye Başkanı Mustafa Düzgün, Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını Başkan Ertürk gerçekleştirdi. Başkan Ertürk konuşmasında, “Belediye Meclis üyeleri arkadaşlarım, abilerim ve kardeşlerim ile birlikte Allah bize sizlerin yüzüne bakamayacak işler yaptırmasın, şimdiden Domaniç’imize hayırlı olsun. Artık Domaniç’in yüzü Kütahya’ya kadar gülecek. Tunçbilek, Seyitömer ve Kütahya’ya kadar Başkanlarımız ile birlikte birlik ve beraberlik içinde yürüteceğiz. Onların bize ihtiyacı olduğunda biz onlara bizim ihtiyacımız olduğunda onlarda bizlere destek olacak. Bizde artık muhalefet, iktidar diye bir şey yok Çukurca Belediyemizde dahil, Domaniç Belediyesi de dahil güçlü bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz” dedi.
MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, “Sizler bir önceki dönemde Sahvet Başkanımıza destek vermiştiniz. Bu dönemde de sizlerin desteği ile yeni dönemde de bizlerin Belediye Başkanı oldu. Allah kendisinden razı olsun. Domaniç için yapılması gerekenleri bu döneme kadar elinden geleni yaptı. Bundan sonra da yaptı. Biraz önce kendisi ifade etti. ‘Bizim anamız babamız yoktu’ şimdi çok şükür Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık beyin tüm teşkilatlarımızın Genel Başkanımızın destekleri ile Kuruluşun şehri Domaniç’imiz Allah’ın izni ile tüm hizmetimizi tüm gayretimizi, tüm özverimizi hep birlikte göstereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın Kütahya’da 31 Mart seçimleri öncesinde Kütahya Belediyesi ile ilgili yaptığımız toplantılarda, mahalle toplantılarımızda Domaniç’i örnek gösterdik. Domaniç’te nasıl belediyecilik var gidin görüm dedim. Sizler bu sözümüzü yerde bırakmadınız Allah hepinizden razı olsun. Artık seçimler bitti. Hangi siyasiden olursa olsun kökü kökeni ne olursa olsun herkesi çok seviyoruz. Çünkü biz insana hizmeti, Devlete hizmet olduğunu, hakka hizmet olduğunu bilen partiyiz. Allah’ın izni ile bu hizmetleri yerine getirmek içinde bu kadrolar ile yola çıktık. Cenabı Allah Başkanımız Sahvet beyin ve ekibinin yar ve yardımcısı olsun. Verilen sözlerin tamamının arkasındayız. Bir telefon kadar da uzağınızdayız. Daha güzel bir Domaniç için çalışacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.
Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, “31 Mart seçimlerinde Kütahya Belediye Başkanı olan Pof. Dr. Alim Işık’ın selamı ile sözlerime başlamak istiyorum. Seçimler öncesi bir sözümüz vardı. MHP olarak bütüncül yaklaşım, birlikte yönetim dedik, üretken belediyecilik dedik, Şeffaflık dedik, katılımcılık dedik. Bunlarda ilk günden başladık. Alim hocamız sizlere kapısını açtı gece 11’lere kadar kapılar açık. Ak Partili MHP’li ve CHP’li Meclis üyelerimiz ile birlikte rozetlerimizi çıkardık. Artık Memleket sevdalısı, Kütahya sevdalısı olarak işlerimize yoğun bir şekilde başladık. Bu vesile ile ikinci dönem Belediye Başkanlığına layık görülen çok eski arkadaşım, dostum Sahvet Ertürk’ü de bu vesile ile de görevinde başarılar dilerim. Her zaman arkasında ve destekçisiyiz” dedi.
Konuşmaların ardında dualar yapılarak kurban kesildi. Başkan Ertürk, beraberinde eşi ve çocukları, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Belediye Meclisi üyeliğine seçilenler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.