Rektör Kavuncu, ‘Sağlık turizminde Domaniç’e destek vereceğim’

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Domaniç'te bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Domaniç Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, İlçe Hastanesi ve vatandaşlar ile buluştuktan sonra Çukurca beldesinde mevlit programına katıldı.

Buradaki tablo Türkiye’ye örnek olacak bir tablodur

Çukurca Beldesinde katıldığı bir programda konuşma gerçekleştiren Rektör Kavuncu, yaptığı konuşmasında, “Ben bugün bu sevincinize ve duanıza ortak olmaya geldim. Berekete dua ediyoruz, hayra dua ediyoruz, Allah bizi kazadan beladan korusun diye dua ediyoruz, hayırlı hizmetler olsun diye dua ediyoruz. Ben hem tebrik hem de teşekkürde yapacağım. Tebriğim şu, burada gördüğümüz tablo sadece Kütahya değil bence Türkiye’ye örnek olacak bir tablodur. Bu birlik ve beraberliğiniz İlçe Belediye Başkanınız yeni seçilmiş bir siyasi partiden, Beldemize yeni seçilen ve başka bir siyasi partiden bir Belediye Başkanı. Ama seçimler bitmiş, bir araya gelinmiş. Şu anda tek vücut olunmuş ve birlikte vatandaşımıza, memleketinize beraber hizmet etmekten birlik ve beraberlik mesajları vermekten bahsediliyor. Vatandaşlarımızın buna zaten ihtiyacı var. İşte bu tablo Türkiye için örnek olacak bir tablodur. Bundan dolayı hepinizi yürekten tebrik ediyorum. İnşallah birlik ve beraberliğinizi hep böyle daim eylesin. Ben ayrıca şahsıma göstermiş olduğunuz bu gönül dostluğunuzdan da çok duygulandığımı özellikle belirtmek istiyorum. Zamanında buraya geldik. Oy istemeye geldik. Siyasi konuşmaya da geldik. Bayrama da geldik. Cenazeye de düğüne de geldik. O zamanlar belki şu düşünülebilirdi. Sonuçta Milletvekili, bize burada ihtiyacı var, Oy için geliyor. Ama bugün Başka bir görevdeyiz. Bir başka görevle birlikte bugün burada bulunmam sizle birlikte olma arzumdan ve gönülden bunu taşımam nedeniyledir. Ama görüyorum ki aynı şekilde bir Milletvekili için bundan daha büyük mutluluk ne olabilir. İşiniz bitiyor, döneminiz bitiyor. Ama gittiğiniz yerlerde size uzanan sıcak çay ve Çukurca içinde bir kase yoğurdumuz her zaman var. Şimdi buradaki hizmetlerinizin bana düşen kısmında huzurunuzda tekrar söz veriyorum. Takip ettiğimiz projeler vardı. Yarım kalanlar vardı. Bazı bizim de içimizde kalanlar. Ben onların yine elimden geldiğince kendi mevkimizce takipçisi olmaya devam edeceğim ki oluyorum da.

Ruhsal Terapi Merkezi için destek vereceğim

Burada da Başkanlarım bana bir konudan bahsettiler. Nice zamandır da zaten hep içimde kalan bir konu. Malum bu beldenin çok önemli bir zenginliği var. Mahallelerimizden bir tanesi, bir dünya güzelliği Ilıcaksu’ da ki o doğal güzellik, Domaniç’i de taçlandıran özellikte buranın tarihine manevi huzuruna yakışır özellikte buraların refahını hakikaten artıracak şekilde, Turizminin hizmetine açılacak özellikte çok özel yerler. Fakat bunların bilinçli bir şekilde, doğru bir şekilde yapılması lazım ki istenilen o faydayı sağlasın. Bunlar sadece bilirkişiler ile faydalı oluyor. Biz artık Üniversite olarak ta Sağlık Üniversitesiyiz. Sadece hastanede sağlık hizmeti veren bir üniversite değil. Toplumun önce bulunduğumuz yerde sağlığına, sağlık refahına ve sosyal gelişmesine de katkı vermek gibi bizim üniversite olarak sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk bilincinde burada Başkanlarımızın düşündüğü Proje yani bu Ruhsal Dinlenme Merkezi şeklindeki Projesini şekillendirmek, Dünyada benzerlerine uyabilecek olan bir formülü üretmek adına ve belki de bazı fonların alınması için Belediyelere bazı katkıların alınması için de biz proje yazımından takibine kadar Üniversite olarak bizde birlikte hareket edeceğiz. Burası eğer gerçekten istenilen şekilde gerçekleşirse büyük bir uğrak yeri, sadece günü birlik değil, belki konaklamalı ama en çokta yöre halkımızın emeklerinin, ürünlerinin de değer bulacağı karşılık bulacağı yeni bir alana doğru ilerleyecektir. Biz bugünleri de inşallah görürüz. Böyle güzel her zaman birlikteliğinizden daha nice sağlık içerisinde, huzur içerisinde, birlikte oluruz” dedi.