KOLAY GELSİN SEÇİLMİŞLERE…

Aylardır gündemimizi meşgul eden hatta bazılarımızı uykularını kaçıran seçim maratonu 31 Mart 2019 Pazar günü akşamı itibariyle son bulmuştur. İlçe köy ve mahallellerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bi Çukurcalı olarak beldemde yaşanılan bu güzel sonuç beni de mutlu etti. Çukurca Beldesi’nde 10 yıldır beklenen özlem arzu edildiği şekilde son buldu. Ha dipnotu da şuraya koyayım;
Çukurca kurulduğu günden bu güne bir ilki yaşayarak belde meclisi yönetiminde artık azımsanmayacak şekilde 3 tane kadın üyesi de var artık. Biz kadınlar için bu bizim için bir zaferdir. Biz kadınlara ve bütün beldeye Hayırlı Olsun. Kazanan adaylar demekki güzel çalışmış. Gönüllere girmeyi sevgilerini almayı en iyi şekilde başarmış.
Kendilerini can-I gönülden tebrik ediyorum.
Kazanan Muhtar ve belediye başkan adayları artık kolları dirseklerine kadar sivayıp vaat ettiği icraatları yavaş yavaş oluş sırasına dizerek yerine getirmek için çalışmalara başlamalılar. Çünkü geçen her saniye geleceğimiz ve gençliğimiz için çok büyük zaman kaybıdır. Seçmen sizi seçerek görevini kat be kat ifa etmiş sizleri seçerek isteklerini altın bir tepsi ile sizlere sunmuştur. Seçmen az konuşur, Öz konuşur sağlam konuşur sandıkta da cevabını fazlasıyla verir. Bazen ödüllendirir bazen de yerine dibine gömerek adaylara gerçekleri görmelerini sağlar. Ha buradan da parti il ilçe teşkilatlarına da şu iki kelamı yazmadan da edemeyeceğim. Bazen bu adayı ben istedim yaptım demekle olmuyor inanın bazende seçim günü cevabını en iyi verecek olan seçmenlere de kulak vermek gerekir. Biz bu şahsI o ilçeye köye veya beldeye aday olarak çıkarıyoruz lakin o şahsı gerçekten de o memleketin insanı istiyor mu? Yada o memlekete hitap edebiliyor mu? Gönüllere girebiliyor mu?
İşte bunu teşkilat olarak kendimize sorarak o şahsı o diyara aday gösterelim bi zahmet. .. Neyse bi seçim zamanınında sonuna geldiğimize göre artık.
Gelelim fasulyenin faydalarına..
Sıra şimdi neyin vakti sizce?
Çalışmanın hemde gece gündüz demeden çalışmanın zamanı.. Bazen fütursuzca attığımız vaatlerimizi yerine getirme zamanı. Bakalım kimler seçmene borcum var diyerek icraatlarını yerine getirmeye başlayacak? Zamanla göreceğiz.
Bu 5 yılı çok görmeyin Beyler…
Sizler göz açıp kapayıncaya kadar bi bakmışsınız gelivermiş zaman…
Sizler bile zamanın su misali akıp gittiğini bazen anlayamayacaksınız emin olun.
O sebeple zamanınızı çok iyi degerlendirin bence… Çünkü seçmen o 5 yılın sonunda vezir edip baştacı ettiği şahsa bile hesap sormasını iyi bilir. Eh kolay değil.
Şah da padişah da bellidir, görebilene..
E o zaman kolay gelsin seçilmiş Belediye Başkan ve Muhtarlarımıza. Kalın Sağlıcakla…