Çukurca Belediyesinde devir teslim yapıldı

31 Mart yerel seçimlerinden ardından Çukurca Beldesi Belediye Başkanlığında devir teslim töreni yapıldı.

Belediye devir teslim töreninde önceki Başkan İlyas Tosun, yeni Başkan Emin Taşgın, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye binasında yapılan törende ilk konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul yaptı. Özoğul konuşmasında, “Öncelikle geçmiş olsun yeni başkanımıza hayırlı olsun. Gerçekten 10 yıl boyunca bu beldeye güzel hizmetler gerçekleştirdiniz. Birbirimizi kırmadan hem 10 yıl boyunca hem de seçim sürecinde başarılı yürüttünüz. Ben şahsım adına en ufak bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar. Sivil hayatınızda size başarılar dilerim. Tarımla uğraşacaksınız bu konuda da her zaman Ziraat Odası olarak destekçin olacağız. Her ikinize de teşekkür ederim”
Başkan İlyas Tosun,”10 yıl boyunca bizlere destek verdiniz. Şahsıma bu güzel beldemize hizmet etme noktasında bizlere gönül veren Belde halkıma gerçekten canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, hizmet yarışı mutlaka bir taraf kaybedecek bir taraf kazanacak. Burada kazanan taraf Emin kardeşimiz olmuştur. Kendisi gerçekten çok sevdiğim bir kardeşim. Kendisine bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum. Ben her zaman tecrübeme, bilgime ihtiyaç duyulduğunda kesinlikle 7/24 kapım açıktır. Emin kardeşime tekrar teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum. Allah utandırmasın diyorum” dedi.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Benim için zorlu bir süreç oldu. Yurt içi ve yurt dışı projelerinde çalıştıktan sonra siyasi hayatta bulunmak kolay değil. Bu süreçte kimseyi üzmemeye, incitmemeye çalıştık. Başkan adayları ve parti başkanları süreci güzel yürüttük. Kötü sözlerden kaçındık. Çalışmamızı planlı bir şekilde yürüttük ve Allah’ta bizim yüzümüzü güldürdü. İlyas Başkanıma Geçmiş hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten kendisi sevdiğim ve saydığım birisi. İnşallah bundan sonra kendi fikirlerinden ve tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. Çok duygulu anlar yaşıyorum. Bizim sevdamız Beldemize hizmet etmek. İnşallah daha iyi hizmetler yaparız” dedi.