SEÇİME RAMAK KALA…

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kaldı. Kim kime büyük fark atacak yada burun farkıyla kim kimin önüne geçecek pazar günü ilçemizin merkez, belde ve köylerindeki sandıkların açılmasından ve oyların tamamının sayılmasından sonra göreceğiz. Umarım ki seçimler ilçemiz için, bütün mahalle ve köylerimiz için hayırlara vesile olur. Bu seçim; seçenler içinde seçilenler içinde çok önemli hepimiz farkındayız. Lakin seçenler de seçilenler de sabırlı olmalı ve bu sabrı son ana kadar korumaları gerektiğine inanıyorum.
Seçim bir günlük olan bir durum, olur biter ve geçer gider. Lakin dostluklar sevgi ve muhabbetler bir ömür sürer. Oy namustur dostlar. Oyumu attım bitti demek ile olmuyor maalesef. 5 yıl gibi uzun bir süreçte hem bizi hem çoluk çocuklarımızı hem de kimi zaman da torunlarımızı bile ilgilendiriyor emin olun.
Bizler burada yaşadığımız sürece her daim birbirimiz ile karşılaşacağız.
Birbirimize selam vermeye hal ve hatırını sormaya yüzümüz olmalı değil mi?
Ayrıca bu seçim yarışına dahil olan abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize ricam şudur ki rakibimizi kötülemeden onun haysiyet ve şerefini zedelemeden hakça muhattap alıp yapabileceklerimizi vaat edelim. Yapamayacaklarımızı iki dudağımızın arasına dahi almayalım. Bizim için iki dudağımızın arasında çıkan her kelâm senet olmalı. Yarın hiç ummadığımız anda bir tokat misali yüzümüze çarpılacağını unutmayalım. İste bu sebepten dolayı ki yapabileceklerimizi vaat edelim. Edelim ki; koltuk sevdalısı değil de hizmet sevdalısı olduğumuzu ispat edelim.
Biliyoruz ki yaşadığımız memleketin hizmete ihtiyacı var.
Hizmet varsa o memleket her daim iyisiyle güzeliyle var olacak.
Seçim yarışına dahil olan arkadaşım eğer ki gerçekten hizmet sevdalı isen hizmet için yola çıktıysan gel buyur seçildiğin koltuğa otur. helâli hoş olsun.
Yok eğer başka bi amaç için yola çıktıysan kusura bakma arkadaş talip olduğun bu koltuk sana haram olur.
Bazen diken bazen de bıçak misali batar sırtına ve hiç ummadığın anda vicdanınla savaş içinde bulursun kendini emin ol.
Fazla yazıp da kimseyi sık boğaz etmeye gerek yok sanırım.
5 gün sonra gerçekleşecek olan bu yerel seçimler ilçemiz ve bütün mahallelerimiz bilhassa bizler için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Kalın Sağlıcakla…