DEĞDİ Mİ?

Eveeet Sevgili Domaniçli hemşerilerim!
Aylar, haftalar derken artık yerel seçimler geldi çattı. 31 Mart Pazar günü köyümüzde-mahallemizde bir muhtar, Belediyede bir Başkan ve İl Genel Meclisinde iki üye seçilecek.
Seçilemeyen adaylar ve o adayların seçmenleri ise üzülecek. En geç bir hafta sonra da normal hayatımıza geri döneceğiz.
Döneceğiz ama sırf bizim gibi düşünmediği için, sırf bizim partili adaya oy vermediği için koyun, geri zekâlı, hırsız, cahil, makarnacı aşağıladığımız Ak Partili dayımızın, amcamızın, teyzemizin, halamızın yüzüne nasıl bakacağız? Ya da yine sırf bizim partili adaya oy vermedi diye, terörist dediğimiz, hain dediğimiz, satılmış dediğimiz, dış güçlerin uşağı diye hakaret ettiğimiz, CHP’li, İYİ partili, Saadet Partili akrabalarımıza, anamıza, babamıza kardeşimize şimdi ne diyeceğiz?
Değdi mi ?

Şimdi herkes elini vicdanına koyup şu soruyu kendine sormalı; Domaniçli hangi adaya partisi ne kadar destek oldu? Ak Parti’den, CHP’den, MHP’den İYİ Parti’den, Saadet Partisi’nden Domaniçli adayına ne kadar destek geldi biliyor musunuz?
Hani kazandırmak için ardından önünden koşturduğunuz uğrunda sevdiklerinizi kırdığınız vekiller, bu gün sizin oylarınız ile vekil oldular ceplerine yüz binlerce lira giren o vekiller sizin adayınıza ne kadar yardım ettiler biliyor musunuz?

Bizim bildiğimiz kocaman bir sıfır…
Mitinglerine gittiğininiz, televizyonda görünce sesini duyabilmek için evde herkesi susturduğunuz lideriniz Domaniç’e ne verdiler biliyor musunuz?
Bırakın 12 bin oyu olan Domaniç’i Kütahya’ya ne verdiler biliyor musunuz?
Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Akşener gelmeye bile tenezzül etmedi.
Gelen sadece Erdoğan oldu, O da vermek yerine istedi. Bu güne kadar kalemiz olan Kütahya aman bizi yalnız bırakmayın dedi.
Kütahya ‘Basını’ günler öncesinden yazmaya başladılar. Canlı yayınlar yaptılar. Bir sürpriz beklerken kenevirden bir torba için ve 2 yüz gram çayla yetinmek zorunda kaldık.
CHP Muharrem İnce’yi göndermiş. Ama bizde basın siyasi parti bülteni gibi çalıştığından onun da ne dediğini öğrenemedik. Kimse doğru dürüst haber vermedi.

Hemşerilerim. Bu yıl seçim sürecini iyi yönettik, çamur atan ortamı geren olmadı şimdiye kadar. Aman son hafta da bir birimizi kırmadan şu seçimi atlatalım da; “değdi mi ?” diye sonradan pişman olmayalım. Her yarışın her seçimin bir kazananı olur.
Kazanan aday hepimize Hayırlı olsun!