YENİ ZELANDA NEREDE?

Yeni Zelanda diye bir ülke varmış Büyük Okyanus ‘un ortasında …Hiç duydunuz mu?
Yerini, dilini, ırkını bilmediğimiz. Yönetim şekli nedir? Başbakanı, Cumhurbaşkanı kimdir? Bileniniz var mı? Kaç kişimiz O Okyanus ötesi memlekete yol uğratıp aşını ekmeğini yiyip suyunu içti ki?Ne hikmet ise orada yaşayan adını sanını bilmediğimiz Şahsiyetler benim Cumhurbaşkanımdan, Müze olarak yıllarca kanayan bir yara gibi sinemi dağlayan Ayasofya’mdan haberleri var ve kendilerince söz sahibi olduklarını iddia etmekten de geri durmamaktalar.
Peki benim derdim ne? Benim bu dünyada amacım ne?Benim derdim patates ile soğan mı? Yoksa yesinler diye hayvanlarımın önüne döktüğüm saman mı?O aklı melekelerinden yoksun olan şahsiyetler benim şanlı tarihimi tek tek araştırıp irdeleyerek hazmedemedikleri mağlubiyetlerini hiç unutmayarak kendilerince intikam alma derdine düşerek 50 dindaşımı hunharca katlettiler.Bana da sadece uzaktan izlemek ve yürekten lanet okumaktan başka çıkar yol kalmamış.
Canım yanıyor, yüreğim mengeneler arasına almışlar da bütün güçleri ile sıkıştırıyorlar sanki.. Biz bize öğretikleri tarihi bizden sonra gelen neslimize öğretmeye devam ettiğimiz sürece..
Fatih Sultan Mehmet ‘in ne kadar dahi olduğunu, Kanuni Sultan Süleyman’ın adaletini, Sultan 2.Abdülhamid ‘in Siyasi kabiliyetini değil de Kızıl Sultan olarak, Sultan Vahdettin’in sürgün olarak yurt dışına çıkarılmasını yurt dışına kaçtı olarak evlatlarımıza öğrettiğimiz sürece daha çok kendilerince haklı olduklarını öne sürerek bizden intikam almanın derdine düşerler emin olun. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin suçunu da İslam’a yüklemeyi bilen siyasetçilerimiz olduğu sürece daha çok bizimle uğraşan çıkacaktır. Bu olay gösteriyor ki Müslüman Türk her zaman gözü kulağı açık olmalıdır. Patates soğan ile samanla uğraşıp duyacağına geçmişinden hem gurur duyarak hemde geçmişinden bir adım daha önde olabilmenin çabası içinde olmalıdır. Çünkü başka bi çıkar yol bulunmamaktadır. Tek şuçu müslüman olan bu din kardeşlerimize tekrardan Allah’dan Rahmet diliyorum. Şehadetleri kabul olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Zalimin zulmü altında eziyet cefa çeken bütün Müslümanlara yardımcı olmak basiretini de Allah bizlere nasip etsin İnşallah. Kalın Sağlıcakla…