İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü programı düzenlendi

Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program; Kur-an’ı Kerim tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, İstiklal Marşı’nı 10 kıtasını güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi, oratoryo ve tiyatro gösterimlerinin sunumu yapıldı.

Programa, Kaymakam Hasan Raşit Taşkın, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk, daire amirleri, öğrenciler ve velilerimiz katıldı.
İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı kapsamında ilçemiz Belediye Konferans Salonunda İstiklal Marşını Ezbere Güzel Okuma Yarışması yapıldı. Yarışmada Okul öncesi ve İlkokullar olmak üzere iki kategoride öğrenciler İstiklal Marşı´nı okudular. Birbirinden güzel performanslarla İstiklal Marşı´nı okuyan öğrenciler, izleyicilerden büyük beğeni ve alkış aldılar.

Yarışma sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk’ün konuşmalarında, “Dereceye giren, girmeyen İstiklal Marşı´nın anlamını ve ruhunu kavramaya çalışan her öğrenci, bizim için aynı değerdedir. Yarışmaya katılan öğrencilerimize, hazırlanmalarına emek harcayan öğretmenlerimize ve yarışmaya katkı sağlayan jürimize teşekkür ederiz” dedi.
Dereceye giren öğrencilere belge ve hediyeleri İlçe Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk tarafından verildi.

Dereceye giren öğrenciler, Anaokul Kategorisi 1-Fetih Göktuğ CEBECİ (Devlet Ana Anaokulu) 2-Elif Nur KAYGISIZ (Çukurca ŞVS İlkokulu) 3-Hafsa DURDU (Vakıfbank 50.Yıl İlkokulu) İlkokul Kategorisi 1-Tuğçe TOKER(Vakıfbank 50.Yıl İlkokulu) 2-Emine AK (Çokköy İlkokulu) 3-Sümeyye AYDIN(Çamlıca İlkokulu)