Milletvekili Kasap, “Kuruluşun beşiği Domaniç ihmal edilmiş”

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Domaniç’te vatandaşları ve esnafları ziyaret etti.

İlçe esnafını ziyaret eden ve vatandaşların şikâyetlerini dinleyen Kasap, Domaniç Ak Parti ve MHP Belediye Başkan Adaylarının seçim bürolarını ziyaret ederek, Domaniç’te ki tüm adaylara başarılar diledi.

Kasap, “Barış, kardeşlik içinde bir Türkiye istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Mızık Çamını ziyaret eden Kasap yaptığı açıklamada, Osmanlı’nın ilk beşiğinin burası olduğunu, ama bugüne kadar ihmal edildiğini belirterek, artık hak ettiği değeri bulacağını ifade etti.

Milletvekili Kasap, “Kuruluşun beşiği Domaniç yaylasındayız. Domaniç yaylasında, hiç bir sosyal tesisimiz yok. Burayı civar illerden aynı bir Çanakkale gibi gençlerimizim, çocuklarımızın tarihimizi öğrenmeleri için gelmesi gerekiyor. Domaniç’i aynı şekilde Dumlupınar’ı görmesi gerekiyor. Maalesef iki yerimizde de sosyal bir tesis, bir konaklama yerimiz yok. Nasip olursa bu ilçelerimizi sosyal belediyecilik ile tanıştıracağız. Domaniç ilçemizde Belediye Başkanı olarak Temel Ergün başkanım, burada gerekeni yapacaktır. Kendisine diğer ilçe, il, büyükşehir belediyelerimizden ve Kültür Bakanlığımızdan yardım oluşturarak, burada en ciddi sosyal tesisleri açıp, tarih kokan bu yerimizi herkese öğreteceğiz. Maalesef bugüne kadar burası hep ihmal edilmiş. Sosyal Belediyecilik anlayışımız ile burası bir çağ atlayacak ve hak ettiği değeri bulacaktır. Başkanımızın sonuna kadar arkasında olacağız” dedi.