Bakan Pakdemirli, “Domaniçli çiftçilerimize yıllık 10 milyon lira gelir artışı sağlayacağız”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir dizi açılış ve mitinglere katılmak üzere Kütahya’daydı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kütahya’nın Altıntaş ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Tavşanlı’ya geçerek, 40 milyon TL’lik kaynağından içme suyu isale hattı projesi açılışına katıldı.
40 milyon TL’lik içme suyu projesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yoğun programları nedeniyle Domaniç ziyaretini gerçekleştiremediklerini söyledi.

YERELDE VE GENELDE İKTİDAR OLMAK AVANTAJ

Bakan Bekir Pakdemirli, “Hizmet al gönül al, Hayme Anayla kal. Adayımız Yurdagül Bakkal. Kuruluşun toprakları, Hayme Ana’nın ocağına kadın başkanımız yakışır. Yurdagül Başkanım az önce bize bir sürü dosya teslim etti. İşte İktidarın yerelde ve genelde aynı iktidar olmasının en büyük avantajı. Bakanı çağırıyor bakan geliyor, dosyaları teslim ediyor işini yaptırıyor” diye konuştu.

DOMANİÇ’E SÖZÜM OLSUN

Pakdemirli, “Domaniç’e gidemedik. Bugün buradan başka bir ile geçeceğiz uzun bir programımız var. Domaniç Yurdagül hanımı seçerse benimde Domaniç’e sözüm olsun. Domaniç Çukurca Barajı ve Sulaması ile arazi toplulaştırma çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız. Çamlıca Barajını ödeneksiz bırakmayacağız. Çukurca ve Çamlıca barajları ile 21 bin araziyi sulamaya açarak Domaniçli çiftçilerimize yıllık 10 milyon lira gelir artışı sağlayacağız. Topuk yaylası tabiat parkını da bu arada bitireceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından içme suyu isale hattının açılışı yapıldı.